ללא שינוי: ה'פד' השאיר את הריבית על כנה, תכנית הרכישות תימשך

סיכום הוועידה בת היומיים של הפדרל רירזב התפרסמה בשעה 21:00 וכצפוי לא היו שינויים
 | 
בן ברננקי
הריבית בארה"ב תישאר ברמתה הנוכחית. כך עולה מההצהרה של הבנק פדראלי בארה"ב. ההצהרה אשר מסכמת את הדיונים של היומיים האחרונים במגרשו של בן ברננקי, התפרסמה היום בשעה 21:00 (שעון ישראל) ולא הפתיע את המשקיעים.

ההצהרה לא מתייחסת כלל לתכנית הרכישות ולמועד בו הבנק המרכזי יתחיל בצמצום התכנית. אולם, חברי וועידת השוק הפתוח (הוועידה המוניטארית) אמרו כי הכלכלה המקומית ממשיכה צומחת בקצב מתון לעומת הערכה הקדומת בחודש יוני אז נאמר כי קצב הצמיחה בינוני.

נושא אשר היה במרכז העניינים היה העלייה בריבית למשכנתאות בארה"ב. חברי הוועידה אמרו שהם מודאגים נוכח העלייה המדוברת "שוק הדיור במגמה חיובית אולם הריבית על המשכנתאות מוסיפה להיות גבוהה".

חברי הוועידה היו מודאגים גם ממצב האינפלציה במשק "האינפלציה כרגע היא מתחת ליעד שעומד על 2% והדבר יכול להיות בעייתי לביצועי השוק". למרות זאת, חברי ה'פד' טוענים כי לדעתם האינפלציה תחזור לרמתה התקנית ב-18 החודשים הקרובים.

כאמור, מזה זמן מה הבנק הפדראלי בארה"ב מנהיג תכנית להקלה כמותית, השלישית במספר, אשר בעזרתה הוא מעודד את הצמיחה במשק. מטרת התכנית היא להוריד את הריבית לרמה נמוכה מהריבית המוצהרת ובכך להגדיל ביקושים, לעודד צריכה ולפתח את שוק הדיור.

ברננקי, כמו חברי פד נוספים, מדגישים כי הריבית תישאר ברמתה גם לאחר שתכנית הרכישות תיספק ורמת האבטלה תגיע ליעד. יעד האבטלה, על פי הפ'ד', עומד כיום על 6.5% בגובה האבטלה אשר סררה במשק לפני המשבר של 2008.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה