פרשיית SAC: ה-SEC תנסה לאסור על סטיבן כהן לעסוק בניהול כספים

לאחר 6 שנים של דיונים משפטיים וסחבת, ברשות האמריקנית לניירות ערך הרגישו שנגמר להם הזמן ומנסים לנקוט בצעדים חריפים נגד מנהל קרן SAC
 | 
תרמית
האם זוהי סוף הדרך למיליארדר סטיבן כהן? הרשות לניירות ערך בארה"ב, ה-SEC, הכריזו ביום ו' כי ינסו לאסור על כהן לנהל כספים, בעקבות חקירת השימוש במידע פנים בקרן הגידור SAC שאותה הוא מנהל. הפרשייה נמשכת כבר 6 שנים, וב-SEC מרגישים כי יש לנקוט בצעדים משמעותיים למרות שקיים חשש שלא יצליחו להוכיח את אשמתו של כהן בבית משפט.

כהן בן ה-57 מואשם על ידי הרשות כי התרשל בתפקידו לפקח על מנהל התיקים מת'יו מטומה ועל מנהלו מייקל סטיינברג, שמואשמים שסחרו בניירות ערך תוך שימוש במידע פנים, מה שהכניס לקרן של כהן מאות מיליונים של דולרים. SAC מנהלת כיום כ-15 מיליארד דולר, אך מאז תחילת הפרשה משכו רבים מלקוחותיה את כספיהם למקומות אחרים.

הרשות האמריקנית לניירות ערך טוענים שכהן קיבל מידע "חשוד ביותר", שהיה גורם לכל מנהל קרן נורמטיבי לחקור את פשר הדבר, אך הוא בחר להתעלם מהאזהרות, מה שבסופו של דבר הביא להכנסות ומנע הפסדים בסך 275 מיליון דולר.

"להחלטת ה-SEC אין בסיס", אמר לבלומברג ג'ונתן גסטלתר, דובר SAC. "סטיבן כהן פעל כראוי כל הזמן ויפעל נגד ההאשמות האלו בחוזקה. ה-SEC מתעלמים מהמבנה המיוחד של SAC, מדיניות ההיענות הנרחבת, ותמיכתו החזקה של כהן להיענות ב-SAC".

נראה כי כהן, שנחשב לאחד המשקיעים המצליחים ביותר בדורו, ישלם את המחיר הכבד ביותר מבין כל אלו שהואשמו בפרשיה זו עד עכשיו. התמקדות הממשלה הפדרלית בשימוש במידע פנים בתעשיית קרנות הגידור עלתה לו הון תועפות, לאחר שבחודש מרץ האחרון הסכימה קרן SAC לשלם שיא של 616 מיליון דולר כפשרה בתיק.

רבים חשבו שהסכם הפשרה יסגור את הגולל על התיק, אך זמן קצר לאחר מכן הזמינו את כהן ועמיתיו להעיד בפני חבר מושבעים בנושא. בסוף חודש יוני עמד כהן על דוכן העדים ובחר בזכות השתיקה כדי לא להפליל את עצמו.

לפני כחודשיים דווח בבלומברג כי כהן שוקל להציע עסקה במסגרתה יודה בשימוש לא חוקי במידע פנים שנעשה בקרן הגידור, והקרן תסגר בפני השקעות חיצוניות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה