מארק פאבר על המצב בשווקים: "המסר של ה'פד' מעורפל, ה-S&P ימשיך לרדת"

הכלכלן והפרשן הבכיר, מארק פאבר התראיין היום לרשת YAHOO FINANACE ופרש את מישנתו לגבי המשך המגמה בשווקים
 |  (1)
מארק פאבר
מאקר פאבר התראיין היום לרשת YAHOO FINANACE והתייחס להמשך המגמה בשווקים לאור נאומו נגיד ה'פד' בן ברננקי אתמול בשעה 21:30 (שעון ישראל) בו רמז כי ייתכן ותכנית הרכישות תיפסק לקראת 2014.

פאבר התייחס לעמימות סביב הנאום אתמול, "אני חושב שה'פד' העבירו מסר מעורפל, לדעתי כתוצאה מכך השווקים ימשיכו להיות רגישים גם בתקופה הקרובה וה-S&P500 צפוי להמשיך ולרדת".

הפרשן הבכיר נשאל לגבי העובדה שמאז שנת 2009, אז החלה תכנית הרכישות, ה-S&P500 עלה ב-70% ושוק אגרות החוב נראה טוב יותר "כל הדברים נכונים" אמר הפרשן "אולם מאז יולי 2011 אנחנו רואים ירידה בתשואה על אגרות החוב הממשלתיות ואני חושב שהשוק כרגע הוא הססני מאי פעם".

פאבר המשיך ואמר "אני רוצה לציין את אגרות החוב של המדינות המתעוררות אשר בהן היה "סלאוף", משמעותי. אני חושב שאם ה'פד' ימשיך בסימנים להפסקת תכנית הרכישות המניות יהיו רגישות יותר לשינוים מאשר שוק אגרות החוב."

פאבר המשיך בהתייחסותו לשווקים המתעוררים "אנחנו רואים הרבה מחאות בקרב השווקים המתעוררים, בדרך כלל יש לכך השפעה חיובית על שוק אגרות החוב בארה"ב. אבל, כשמסתכלים על שוק המניות כל האטה בצמיחה תגרור אחריה ירידה ברווחי החברות וירידה בצמיחה העולמית ולכן ישנה בעיה".

לבסוף פאבר הגיב לראיון אשר העניק הנשיא אובמה לפני כמה ימים בו אמר כי ברננקי יותר מידי זמן בתפקידו "אני לא בטוח שהוא התכוון למה שאמר אבל זה אכן היה נשמע ככה. לדעתי אובמה פוסל במומו, אולי גם הוא נשאר בתפקידו יותר מידי זמן".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  העליה בתשואות מבורכת.
  שמואל 21/06/2013 05:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל כלכלן מתחיל מבין שהירידות האחרונות בשוק האג"ח יועילו בטווח הארוך. שווקי האג"ח עלו עד לפני חודש ורמת התשואה בהתאם ירדה לשיעורים אפסיים . מצב מעין זה לא יכול להמשך לאורך זמן.קרנות הפנסיה בעולם חיבות להנות מתשואה ריאלית בשיעור של 3-4 אחוז. תשואה המבטיחה קיום מינמלי של הפורשים. יש לזכור את עליית תוחלת החיים עובדה שמקשה על מנהלי הקרבות להבטיח תשלומי פנסיה לפורשים לאורך כל חייהם. תוחלת החיים צפויה לעלות משמעותית בעתיד לאור החידושים הצפויים בתחום הרפואה. לכן במדינות רבות נערכו שינויים מהותיים בזכויות של מצטרפים חדשים לקרנות . השינויים גם בישראל והמהלך נדרש גם במדינות שטרם ביצעו שינויים מתבקשים. צריך להבין שעליה בתשואות תקל על מנהלי הקרנות ובעקבות כך השינויים בזכויות הפנסיונרים יהיו קלים יותר. עליית התשואה בשווקים הסולידים יוצרת אלטרנטיבה סבירה להשקעות ברות סכון בנכסי סיכון.
  סגור