נדל"ן בארה"ב: המשקיעים הגדולים על הגדר, "השוק צפוף מדי בשבילנו"

כרישי נדל"ן מתוחכמים זיהו את הפוטנציאל הטמון ברכישת הנכסים שבהם אף חד לא רוצה לגעת (בתים "במצוקה") אולם כיום המגמה השתנתה
 |  (2)
נדל"ן אמריקני
שוק הנדל"ן בארה"ב מראה סימני התאוששות יפים בשלוש השנים האחרונות. משקיעים מסויימים זיהו את המגמה רכשו דירות במחירי "ריצפה" השכירו את הנכס החדש לתקופה מסויימת ומכרו ברווח. לאחרונה, ועקב העלייה במחירים, משקיעים רבים אומרים כי הם מחוץ למשחק.

"מחירי הנדל"ן הגבוהים מפחיתים את התשואה שניתן להשיג באמצעות מנגנון הקנייה השכרה ומכירה. משקיעים רבים הפסיקו את הרכישות עד שהמצב יתייצב" אמר כריס קלותייר, שותף ב-MEMPHISINVEST. "נתונים מעורפלים, עלייה המחירי הנכסים ותחרות מצד מנהלי קרנות הגידור יצרו שוק בעייתי במיחד".

יותר ממחצית הנסקרים בסקר שנערך ע"יORC INTERNATIONAL אמרו כי הם מתכוונים לצמצם את רכישות הבתים במהלך השנה הקרובה. בסקר זהה אשר נערך באוגוסט רק 30% מהנשאלים אמרו כי הם מתכוונים לצמצם כאמור. 20% מהנשאלים החודש אמרו כי הם מתכוונים להמשיך לרכוש לעומת 39% במהלך אוגוסט.

"אם המשקיעים ירדו לשוליים, כמו שרוכשים חדשים יורדים לשוליים כל המגדל יתמוטט במהרה" אמר מארק הנסון אנליסט נדל"ן בכיר מקליפורניה.

קרן הגידור CARRINGTON אשר משקיעה סכומי כסף רבים בנדל"ן דיווחה כי היא מפסיקה לעת עתה את ההשקעות בשוק הנדל"ן "במצוקה", "אנחנו חושבים שהשוק צפוף מידי" אמר ריק שארגה מנהל קרן הגידור "מחירי הבתים גבוהים ב-12% ביחס לשנה שעברה, אולם בשוק הבתים הזולים אנו רואים עליית מחירים גדולה יותר, וה השוק שבו אנו עובדים".

שארגה הוסיף ואמר "הקונצנוס כרגע הוא שהמשאים ומתנים קשים במיוחד כאשר מעונינים לרכוש נכסים שעוקלו על ידי הבנק. זאת מכיוון שכרגע ובשונה מהמצב ששרר במשק לפני שנה, היצע הבתים הנ"ל מוגבל מאוד".

על פי Realtytrac מספר הנכסים שעוקלו והוצאו למכירה ברבעון הראשון של 2013 ירד ב-22% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. נתון מעניין נוסף מדבר על ירידה חדה גם במכירות קצרות המועד. מכירות קצרות המועד מתייחסות למכירה של דירה במחיר נמוך מגובה המשכנתא - מצב שהיה שכיח במיוחד בתקופת המשבר של 2008. הירידה מיוחסת לעובדה שהעלייה במחירי הבתים לא מתמרצת את הבנקים להסכים למכירה שכזו. יש הטוענים כי הבנקים ממש מחזיקים בנכס עד לעלייה במחירו.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קדימה ישראלים, 8% 9% ואפילו 12% תשואה! תצטרכו הרבה מזל (ל"ת)
  כדי להציל את הקרן 08/06/2013 20:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  יפה לכם ביזפורטל :))
  מאד עצוב 08/06/2013 13:08
  הגב לתגובה זו
  1 2
  ״מחירה״ ? הא ? (זה מלשון ״מחיר״?)
  סגור