שוק הסחורות: מחיר לאונקיית זהב זינק ב-1.4% במסחר גדול ב-49% מהממוצע

"נתוני המאקרו שדווחנו עליהם היום העידו כי הכלכלה לא התאוששה לגמרי וה'פד' לא ימהר להפסיק את תכנית הרכישות"
 | 
זהב
החוזים העתידיים על אונקיית זהב רשמו את העלייה המשמעותית ביותר השבוע בעוד שהמשקיעים בארה"ב, ובעולם כולו, חוששים פחות מהפסקת תכנית הרכישות של הפדרל ריזרב לעידוד הכלכלה הראשונה בגודלה בעולם.

כך, החוזים העתיידים על אונקיית זהב עלו ב-1.4% למחיר של 1,411 דולר לאונקייה. הנתון המעניין מספר על מסחר הגדול ב-49% מהממוצע ב-100 הימים האחרונים.

החששות בעולם פחתו עקב נתון התמ"ג לרבעון הראשון של 2013 אשר התפרסם היום טרם תחילת יום המסחר בוול סטריט ןהציג קריאה נמוכה מהמצופה. הנתון אשר פורסם סיפר על צמיחה של 2.4% לאחר תחזית של 2.5%. בנוסף, באותה השעה פורסם בארה"ב נתון דורשי האבטלה לשבוע שהסתיים ב-23 לחודש הנוכחי והמספרים היו בסימן שלילי. כ-10 אלפים דורשי אבטלה נוספים התווספו למשק השבוע כאשר הציפייה הייתה כי השבוע לא יתווספו דורשים.

נתונים בסימן שלילי שכזה, בימים כתיקונם, גוררים את שוק מטה אולם היום היו כרוח גבית למשקיעים בוול סטריט אשר מושפעים מפרוטוקול וועידת השוק הפתוח בארה"ב אשר התפרסם ביום רביעי הקודם ובו צויין כי במידה ויחול שיפור בשוק העבודה ובכלכלה המקומית נושא הפסקת תכנית הרכישות יעלה בשנית.

פיל סטריבל סחורות ראשי ב-R.J. O’Brien אמר לרשת בלומברג "נתוני המאקרו שדווחנו עליהם היום העידו כי הכלכלה לא התאוששה לגמרי וה'פד' לא ימהר להפסיק את תכנית הרכישות". עוד ציין "החלשות הדולר תרמה גם היא לעליות היום".


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה