מצמצמים: משקיעים חיצוניים חתכו את רכישות האג"ח של ארה"ב במרץ

משרד האוצר בארה"ב דיווח היום כי משקיעים זרים מכרו במהלך חודש מרץ יותר אגרות חוב ממשלתיות ל-10 שנים של ארה"ב, לאחר שבחודשים הקודמים הייתה זרימה משמעותית יותר של כספים לסחורה.
 | 
מאקרו ארה"ב
על פי הדיווח, משקיעים חיצוניים מכרו במהלך חודש מרץ 13.5 מיליארד דולר באגרות חוב ממשלתיות ארוכות טווח לאחר שבחודש פברואר נמכרו אגרות חוב בשווי של 13.3 מיליארד דולר. מהכיוון השני, המשקיעים רכשו אג"חים בשווי של 5.3 מיליארד דולר בחודש מרץ ו-2.6 מיליארד דולר בפברואר. הנתון המדובר הוא בסימן ירידה משמעותית מכיוון שבחודשים הקודמים, דצמבר וינואר המשקיעים רכשו אג"חים בשווי של 30 מיליאר דולר ו-32.3 מיליארד דולר בהתאמה.

המסה המשמעותית ביותר במכירות הגיע מכיוון המזרח הרחוק שם הבנקים המרכזיים של סין ויפן היו בראש רשימת המוכרים. מיכאל וולפולק אסטרטג ב-BNY MELLON ציין "התאבון לרכישת נכסים בארה"ב במהלך חודש מרץ וזאת ככל הנראה מהעובדה שהכלכלה בארה"ב הציגה נתונים חלשים במיוחד בחודש המדובר".

התשואה על אגרת החוב של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים הגיע בחודש מרץ ל-2.087% בעוד שנתוני המאקרו שפורסמו במהלך התקופה היו מעורבים אולם, השמועות אודות האפשרות כי תכנית הרכישות של הבנק המרכזי (85 מיליארד דולר בכל חודש) תפחת במהלך החודשים הקרובים, גרמו למשקיעים לרכוש נכסים בעלי תשואות גבוהות יותר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה