האסטרטג הראשי ב-Nuveen: "כלכלה חזקה, בשורה לא טובה לבורסה"

"אם המטרה שלנו עניינה מציאת עבודה לילדינו, אנחנו צריכים כלכלה חזקה אבל אם אנחנו רוצים בורסה בעליות אנחנו צריכים כלכלה חזקה, לא חזקה מאוד".
 | 
דוחות
המדדים המובילים בבורסות וול סטריט רושמים תשואות נאות מתחילת השנה בעוד שנראה כי מצב הכלכלה בארה"ב יכול היה להיות טוב יותר. בראיון לרשת CNBC בוב דול, אסטרטג ראשי ב- Nuveen Asset Management מציין דווקא כי ישנו מתאם הפוך בין מצב הכלכלה לעליות בשווקים כאשר צמיחה גבוה מעידה על הסוף של הכסף המהיר ודאגות מפני .

"אז אנשים רבים מעוניינים בכלכלה חזקה, צריך להיזהר מהבקשה הזו. אני חושב שצמיחה בינונית דווקא תצביע על מצב טוב בבורסה. כלכלה חזקה תעלה את השאלות, האם ה'פד' סיים את המהלך? מתי תהיה אינפלציה?".

האסטרטג הוסיף "אם המטרה שלנו עניינה מציאת עבודה לילדינו, אנחנו צריכים כלכלה חזקה אבל אם אנחנו רוצים בורסה בעליות אנחנו צריכים כלכלה טובה, לא טובה מאוד".

דול מצפה כי החברות בארה"ב יתחילו להגדיל את ההוצאות שלהן לקראת סוף השנה הפיסקאלית. הוא צופה כי לקראת סוף השנה החברות יתחילו להגביר את קצב ההעסקה ויגדילו הוצאות הוניות. דול טוען כי אומנם התוצאה לא תהיה כלכלה חזקה אך מדובר בצעדים גדולים לכיוון הנכון.

בתהייחס לשיפור נוסף בבבורסות דול מציין "הבורסות צפויות למשיך במגמה החיובית רק אם החברות יציגו עליות בהכנסות. ועל פי הדוחות האחרונים של החברות הדרך עוד ארוכה".

האסטרטג קובע כי הוא לא חושב שהמשק בדרך למיתון אולם מכיוון שמחירי הסחורות במגמת ירידה, בנקים מרכזיים ממשיכים להזרים כספים לברוסות ושוק הנדל"ן צומח. "אני חושב שמצב ימשך להיות טוב , לא מצויין, טוב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה