גולדמן סאקס חם על שוק המניות: לא מאמין ב-"Sell in May and go away"

האסטרטגים בבית ההשקעות העלו את המלצתם לשוק האקוויטי ל"משקל יתר" לשלושת החודשים הבאים, לעומת המלצת "נייטרלי"
 | 
גולדמן סאקס
בשוק המניות נוהגים רבים מהסוחרים לפעול לפי האסטרטגיה הטמונה במשפט "Sell in May and go away", משפט שנשמע הרבה פחות טוב בעברית, "תמכור במאי ותסתלק", אסטרטגיה אשר מציעה למכור מניות בחודש מאי ולהחזיק את כספי המימוש במזומן, ואז לקנות שוב עם בוא הסתיו, (בדרך כלל בסביבות חג ליל כל הקדושים).

אבל נראה שבבית ההשקעות האמריקני, גולדמן זאקס לא מתכוונים לנסוע הפעם בעקבות הרכבת הזו. בהודעה שפורסמה היום (ד') העלו האסטרטגים של בית ההשקעות את המלצתם לשוק האקוויטי ל"משקל יתר" לשלושת החודשים הבאים ואמרו כי הם נישארים עם המלצת "משקל יתר" גם ל-12 החודשים הבאים.

בפעם האחרונה שבה המליצה מחלקת האקוויטי של גולדמן היתה ב-7 במארס, אז היתה ההמלצה על שוק המניות "נייטרלית", "" על השקעה באג"ח ממשלתיות ועל מזומן בטווח של 3 חודשים.

"התשואות צפויות להיתמך על ידי הריבאונד בצמיחה הגלובלית, האצה בצמיחת הרווחיות ובפרמיה על מוצרי High risk" אמרו האסטרטגים של גולדמן זאקס בהודעתם והוסיפו, "לדעתנו, הסיכונים בארה"ב ובאירופה הם נמוכים יותר כעת והזמן שיש לשווקים לגשר, לקראת תחזית לקצב צמיחה גבוה יותר במחצית השניה, הוא קצר יותר".

בגולדמן אמרו כי הם מצפים שקצב הצמיחה הגלובלי ישתפר מ-3% ב-2012 ל-3.2% ב-2013 ושבארה"ב הוא יאיץ ב-2014 ל-4.1%. הצמיחה תחווה "נחיתה רכה" ברבעון השני והשלישי של השנה לפני שתרשום ריבאונד ברבעון הרביעי. באירופה ובסין ימשך השיפור בצמיחה מעתה והלאה למרות שברור שהם לא מצפים יותר מדי מאירופה.

"הסיכונים שהדגשנו בחודש שעבר כבר חלפו במובן מסויים עם התספורת בפקדונות בקפריסין ונתונים חלשים יותר בארה"ב, והפחיתו את חוסר הוודאות להמשך הדרך" אמרו האסטרטגים של גולדמן זאקס והוסיפו כי שינוי המדיניות של הבנק המרכזי של יפן היה ההפתעה הגדולה ביותר, עם השפעה משמעותית על המניות היפניות ואפקט ה-Spill over על ממשלתיות במדינות אחרות.

בנוסף ציינו האסטרטגים של בית ההשקעות כי הם מצפים שמחירה של הנחושת שנאבקה בתקופה האחרונה יקפוץ בשלושת החודשים הקרובים, אך פוטנציאל נמוך יותר לריבאונד במחיר הנפט בטווח הזמן הקצר, תוך שהם מציינים כי המלצת "תשואת החסר" לאג"ח הממשלתיות ממשיכה לעמוד בעינה.

"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה