סוף לסיפור: בלק סטון תפסיק את המגעים לרכישת יצרנית המחשבים דל

חודש לאחר שבלק סטון הגישה הצעה לבעלי המניות של החברה, היום מדווחים בעיתונות האמריקנית כי בלק סטון מעוניינים משוך הצעתם
 | 
אופציות דיגיטליות
ענקית ההשקעות והייעוץ הפיננסי, בלק סטון, מפסיקה את המגעים עם חברת DELL זאת על פי דיווח של 3 מקורבים לעסקה. בכך, החברה סוללת את הדרך למנכ"ל, מייקל דל, ורצונו להפוך החברה לפרטית.

בלק סטון מושכת את הצעתה חודש לאחר שהוגשה ויצרה סערה בקרב בעלי המניות בחברה. על פי הדיווח, המניע למשיכת ההצעה הייתה הירידה האגרסיבית במחיר המניה וכן הארידה בביקוש העולמי למחשבים.

כאמור, מייסד ומנכ"ל DELL, מייקל דל, מנהל זה מכבר מגעים אינטנסיביים עם בעלי מניות יצרנית המחשבים וזאת במטרה למשוך את החברה מהמסחר בבורסה ולשנות את המבנה העסקי הכולל של החברה. דל, מעוניין לבצע את המהלך אשר הענקית IBM ביצעה לפני זמן מה - הפיכת תחום הייעוץ לחברות IT למנוע העסקי המרכזי של החברה.

נציין כי לפני שלושה שבועות היה מוכן דל לתמוך בעסקה רק במידה וישאר בתפקיד מפתח. מקור נוסף אשר מקורב אמר לרשת בלומברג כי המשא ומתן מתקיים אולם לא נראה כי הצדדים יגיעו להסכמות. כאשר במהלך חודש פברואר האחרון מייקל דל ציין כי הוא מסכים למשוך את החברה מהבורסה תמורת סכום של 24.4 מיליארד דולר. ברשות מייקל דל יתרון בדמות 15.6% ממניות החברה והמנכ"ל משתמש בהן על מנת לנתב את הקולות בהצבעה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה