מאקרו מאכזב בארה"ב: הייצור התעשייתי צלל, מדד ענף הבנייה בשפל

נתוני המאקרו שצפויים להתפרסם במהלך השבוע הנוכחי יבחנו בעיקר את השיפור או ההאטה בייצור התעשייתי בארה"ב כאשר היום התפרסם מדד הייצור התעשייתי של ניו יורק והיה בסימן שלילי במיוחד
 | 
זיהום אוויר
בשעה 15:30 (שעון ישראל) פורסם נתון הייצור התעשייתי בארה"ב. לאחר שהכלכלנים חזו כי הנתון יעמוד על 7.8 נקודות הנתון שפורסם איכזב עם קריאה של 3.5 נקודות בלבד.

המדד, אשר סוקר תעשיינים רבים במדינת ניו יורק, ממשיך במגמת הירידה לאחר שבחודש פברואר השנה רשם קריאה של 10.04 נקודות ובחדוש מרץ 9.24 נקודות. כאמור, כל עוד הנתון שמתפרסם הוא בסימן חיובי ניתן להסיק כי חל שיפור במגזר היצרני.

בנוסף, בשעה 16:00 (שעון ישראל) פורסם 'חשבון ההון' בארה"ב ( Treasury International Capita). הנתון שפורסם היום הצביע על גרעון של 17.8 מיליארד דולר לאחר שבחדוש ינואר נרשם נתון חיובי ברמה של 25.7 מיליארד דולר.

בשעה 17:00 (שעון שיראל) פורסם מדד ענף הבנייה בארה"ב. לאחר שבחודש מרץ המדד הציג קריאה של 44 נקודות הנתון שפורסם לחודש אפריל עמד על 42 נקודות בלבד. כלכלנים מוול סטריט חזו כי המדד יעמוד על 45 נקודות כך שאכזבה גדולה הורגשה וחלה התגברות בירידות של מדדים המובילים.

ריק ג'ודסון ראש איגוד הקבלנים בארה"ב התייחס לנתון "הקבלנים בארה"ב מתוסכלים מכיוון שאינם יכולים לתת מענה לביקוש המתגבר בשוק הדיור." ג'ודסון הוסיף "הבנקים במדינה לא מעניקים אשראי לקבלנים, חלה עלייה משמעותית במחירי מוצרי הבנייה והתנאים לקבלת משכנתא הוחמרו מאוד."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה