רגע לפני 'המבול': צפי להתכווצות ברווחי חברות ה-S&P500 - אילו מניות יבלטו?

אלקואה הייתה הסנונית הראשונה, בשבועות הקרובים יפרסמו חברות הענק. מנהל ההשקעות באימפקט מתייחס לחברות שצפויות לבלוט
 |  (1)
וול סטריט
עונת הדוחות בארה"ב כבר נפתחה, והראשונה לדווח על תוצאותיה הכספיות היתה יצרנית האלומיניום אלקואה (סימול: AA). עונת הדוחות צפויה להיות לא פשוטה, שכן רווח 500 החברות המרכיבות את המדד צפוי לרדת בשיעור של 1.9%. Bizportal שוחח עם צחי ליבוביץ', מנהל ההשקעות הראשי באימפקט, שסימן את הסקטורים שצפויים לבלוט בעונה זו.

לדבריו של ליבוביץ', "אם נסתכל על השוק האמריקני באופן כללי, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהמדדים בארה"ב נמצאים בשיא כל הזמנים וזה לאו דווקא נובע מהמצב הכלכלי נטו. המדיניות המוניטריות, שמנהיגה אפסית, ובכך גורמת להיעדר אלטרנטיבות השקעתיות דוחפת את השווקים כלפי מעלה. בנוסף לכך, נתוני המאקרו שמצביעים על המשך ההתאוששות של הכלכלה האמריקנית מספקים גם הם תמיכה לשוק. הכיוון כרגע נראה חיובי ויציב, אך השאלה היא מה הלאה. אין ספק שההשפעות הכלל עולמיות ילקחו בחשבון, משבר באירופה שיחזור עלול להשפיע על השוק האמריקני
באופן בולט".

באשר לעונת הדוחות, התייחס ליבוביץ' למגזר שעשוי לבלוט. "אם נקיש מנתוני המאקרו, המגזר המדובר ביותר הוא מגזר הצריכה הפרטית. בכלכלה האמריקנית מאמינים בצמיחה - דרך עידוד הצריכה. הטבות המס הניתנות כיום למעמד הביניים כחלק מהמדיניות הפיסקלית, לצד המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי המצמצמת אלטרנטיבות השקעה, מגדילות יחד את ההכנסה הפנויה. כל החברות שקשורות לתחום הצריכה הפרטית, עולות חזק בחודשים האחרונים. חברות כמו פרוקטר אנד גמבל, קוקה קולה ווול מארט נהנות מהמגמה הזו. מלכתכילה, התחזיות של חברות אלה הן גבוהות, כאשר נתוני המאקרו תומכים. נתוני המכירות קמעונאיות, מוצרים בני קיימא ומדד אמון הצרכני הם חזקים מאוד, ומאז 2008 כרגע נמצאים ברמות שיא".

"תחום נוסף שמושפע מנתוני מאקרו ועשוי לבלוט, הוא סקטור הנדל"ן. נתוני מאקרו המעניקים אינדיקציה בתחום זה, כגון התחלות בנייה, היתרי בנייה ומכירות הבתים החדשים נמצאים כעת ברמות שיא מאז 2008 ומצביעים על התאוששות גדולה מאוד. מגזר מעניין בתוך הסקטור הוא קרנות הריט שעוסקות בנדלן מניב האמריקניות שמגיבות מאוד מאוד חזק לנתוני המאקרו.

"ענף נוסף שמציג עוצמה הוא ענף הבריאות (Healthcare). זהו אחד מהנושאים הכי משמעותיים באג'נדה של אובמה, ועם היבחרותו מחדש הענף קיבל דחיפה חזקה מאוד. מדובר בתחום שהוא נותן לו תמיכה חזקה, מה יבוא לידי ביטוי בשוק ההון. גונסון אנד גונסון, למשל, המתקשרת גם לתחום הצריכה, עשויה לבלוט, כמו גם חברות כמו פייזר ומרק".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אני מעיד על עיסתי (ל"ת)
  נחתום 12/04/2013 19:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור