אובמה: "הכלכלה תמשיך להתאושש כל עוד וושינגטון לא תעמוד בדרכה"

נשיא ארה"ב נאם היום בבית הלבן לאחר שהגיש את התקציב לקונגרס: "התקציב אחראי מבינה פיסקלית". התקציב עומד על היקף של 3.8 מיליארד דולר
 | 
ברק אובמה
נשיא ארה"ב, ברק אובמה הגיש היום (ד') לקונגרס את הצעת התקציב שלו לשנה הבאה בהיקף של כ-3.8 טריליון דולר. ההצעה כוללת העלאת מס על העשירים וקיצוץ בהוצאות על בטיוח לאומי. התקציב כולל בתוכו הכפלת המיסוי על סיגריות ל-1.95 דולר לחפיסה. המיסוי יופנה לתוכנית מיוחדת שנועדה עבור גנים אשר הילדים בהם הם בני ארבע. 50 מיליארד דולר יופנו לתחבורה ולתשתיות.

בשורת הקיצוצים, ניתן לראות כי הצעת התקציב כוללת קיצוץ של 400 מיליארד דולר ממסודות רפואיים ותוכניות רפואיות שונות כגון . 200 מיליארד דולר יקוצצו מתוכניות פנסיה פדרליות. בנוסף, מתוכננים קיצוצוים של 130 מיליארד דולר בהטבות ממשלתיות למשך 10 שנים.

סעיף אחר בתקציב כולל גיוס של 100 מיליארד דולר על ידי מיסים. אובמה אמר בנאום כי בנוסף כי הוא קרוב להסכמה עם הרפובליקנים לגבי הקטנת הגירעון בכ-2.5 טריליון דולר ע"י קיצוץ הוצאות. לגבי הטלת המיסים על העשירים עדיין לא הושגה הסכמה סופית.

בד בבד, הנשיא חוזה גירעון של 973 מיליארד דולר עבור השנה הקרובה אשר ירד ל-744 מיליארד דולר ב-2014. אם היעד יושג, מדובר יהיה בגירעון הראשון הנמצא מתחת לטריליון דולר מאז 2008. בשנת 2012 עמד הגרעון בתקציב האמריקאי על 7% מהתמ"ג ובמימשל מתכננים להוריד אותו לכ-2.8% ב-2016.

אובמה כינה את התקציב אחראי מבחינה פיסקלית" בייחוד עבור שוק העבודה והכלכלה האמריקנית. "הכלכלה שלנו תמשיך להתאושש כל עוד וושינגטון לא תעמוד בדרכה", הוא טען בנאום שנשא בבית הלבן והוסיף: "יש צורך להשקיע בכבישים חדשים וגשרים, יש צורך להשקיע גם בחינוך ולהפוך את הקולג'ים לנגישים יותר מבחינה כספית".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה