פרוטוקולי הפד': "תוכנית התמריצים לא תיפסק למרות חשש מאינפלציה"

הפרוטוקולים פורסמו מוקדם מהצפוי, זאת מכיוון שהם הודלפו למספר חברי צוות בבית הלבן
 | 
בן ברננקי, צילום: Getty images Israel
לפני זמו קצר פורסמו הפרוטוקולים של ועדת השוק הפתוח מחודש מרץ. הפרוטוקולים שהיו אמורים להתפרסם ב-21:00 שעון ישראל, פורסמו מוקדם מהצפוי, זאת מכיוון שהם הודלפו למספר חברי צוות בבית הלבן.

מהפרוטוקולים עולה כי מספר חברי 'פד' חוששים מהסיכונים ההולכים וגדלים עקב אם המדיניות המוניטרית האגרסיבית בה הוא נוקט. להערכתם, קיים חשש שהמדיניות תגרום לחוסר יציבות במערכת הפיננסית של ארה"ב, עליה בשיעורי הרבית ואינפלציה. למרות זאת, מרביתם עדיין חושבים שכלכלת ארה"ב עדיין בשלב שבו היא יכולה להתמודד עם הסכנות הללו, כך שתוכנית התמריצים לא צפויה להפסק בזמן הקרוב.

כאמור, שינוי במדיניות הפד' בנוגע לתוכנית התמריצים לא צפוי לקרות, אבל בכל הקשור לשיעור הריבית, לא ניתנה אינדיקציה ברורה לגבי האם יו"ר הפד', בן ברננקי, ישנה את השיעור הקיים כעת. כידוע, שיעור הריבית בארה"ב הוא אפסי.

באמצע חודש דצמבר 2012, הועדה הודיעה כי תחל ברכישה של אגרות חוב ארוכי טווח בהיקף של 45 מיליארד דולר לחודש על מנת לאזן את הנכסים של הבנק המרכזי. התוכנית הזו למעשה מחליפה את תוכנית ה'טוויסט' ותותיר את היקף רכישות האג"ח, על כל סוגיו השונים, בהיקף של 85 מיליארד דולר בחודש.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה