ארה"ב לאן? נשיא ה'פד' של סנט לואיס בראיון, "ירידה של 7% באבטלה"

"עד לסוף השנה הנוכחית אני חוזה שאחוז המובטלים ירד ב-7%, אני בטוח בכך ישנם עוד משתנים רבים אשר משפיעים על שוק העבודה ויש לקחת אותם בחשבון".
 | 
צילום: Getty images Israel)
נשיא הפדרל ריזרב של סנט לואיס התראיין היום לרשת CNBC והציג את משנתו לגבי המשך הצמיחה במדינה, שוק העבודה המדשדש והמשך תכנית רכישות אגרות החוב כחלק מעידוד הכלכלה.

בולארד התייחס לדו"ח האבטלה אשר פורסם ביום שישי האחרון והיה בסימן שלילי במיוחד עם תוספת של 88 אלף משרות למשק "הדו"ח לא משנה את התחזית החיובית שלי להמשך, אנו צריכים להסתכל מעבר לדוח הנוכחי, מסרים לא ברורים מוצגים בדוח ונראה כי חל שיפור משמעותי בכלכלה ב-Q1".

הנשיא נשאל על הפתיחה החיובית של השווקים והחשש מהמפולת הקרובה "לדעתי אין עדויות להיפוך מגמה כפי שהתרחשה בשנים עברו, אירופה רגועה יותר ביחס ל-2010 ו-2011 והרגיעה היחסית תשפיע בצורה חיובית".

בהתייחס לשוק העבודה בולארד ציין "עד לסוף השנה הנוכחית אני חוזה ששיעור המובטלים ירד ב-7%, אני בטוח בכך. ישנם עוד משתנים רבים אשר משפיעים על שוק העבודה ויש לקחת אותם בחשבון".

כאשר התבקש להתייחס לתכנית להקלה כמותית אשר מונהגת כעת בארה"ב הנציג ציין "נשיא הפדרל ריזרב, בן ברננקי, התייחס בחיוב לרעיון להפחתת התמריצים, זהו מהלך שאני מנסה לקדם הרבה זמן. לדעתי בהמשך הדרך אנחנו נראה שיפור בתהנהלות בדרך של הפחתת התמריצים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה