איתות שלילי: פירמת רו"ח KPMG התפטרה מביקורת דוחות הרבלייף

שותף בכיר בפירמת רואי החשבון KPMG העביר מידע פנים לגורם שלישי תמורת סכומי כסף רבים, מ-KPMG נמסר "אין לנו שום סיבה להאמין כי הדוחות הכספיים של החברות מוצגים בצורה מוטעית מהותית".
 |  (1)
דוחות
פירמת רואי החשבון KPMG הודיעה היום כי היא מתפטרת מתפקידה כמבקרת של יצרנית תוספי המזון הרבלייף (Herbalife) ושל יצרנית הנעליים סקצ'רס (Skechers ). ההתפטרות הנ"ל הגיע בתגובה לדיווחים על מסחר במידע פנים בו מעורב אחד מהשותפים הבכירים בפירמה. על פי העיתונות בארה"ב, שותף בפירמת "ח העביר מידע פרטי לגורם שלישי על החברות המדוברות.

על פי רוב, כאשר משרד רו"ח מבקר מפסיק את הביקורת השותפת של מסויימת הדבר מצביע על חוסר אמון בחברה. אולם, במקרה הנוכחי KPMG יצאו בהצהרה מהירה וטענו "אין לנו שום סיבה להאמין כי הדוחות הכספיים של החברות מוצגים בצורה מוטעית מהותית". הרבלייף יצאה גם היא בהצהרה וטענה "אין לנו כל מחלוקת על הביקורות שנערכה על ידי הפירמה כמו כן, הבקרה הפנימית על הדוחות הכספיים לאורך התקופה המדוברת הייתה אפקטיבית".

בתגובה לדיווחים המדוברים ולאור העובדה כי ה'אי תלות' בין הלקוח לרו"ח נפגמה, KPMG הודיעו כי הם מטילים ספק בדוחות הכספיים לשנים 2010 2011 ו-2012. בנוסף לאמור, השותף אשר היה מעורב בפרשיה פוטר. כאמור, המסחר במניית הרבלייף הושהה בפתיחת יום המסחר הנוכחי לשעתיים ונכון לרגע זה מניית החברה משילה 2.42% מערכה.

על פי דיווחים של רשת פוקס, השותף אשר מעורב בפרשייה משתף פעולה עם רשויות החוק בארה"ב והודה בקבלת כספים בתמורה למידע פנים חברתי.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זמן טוב לקנות
  ששי 10/04/2013 00:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניה שסבלה הכי הרבה משמועות לעיתים מרושעות ולעיתים זדוניות, אבל מביאה הרבה כסף למי שבודק תוצאות עיסקיות במהלך השנים.
  סגור