ברננקי: "התחזקנו משמעותית מאז המשבר, המצב עדיין רחוק מהרצוי"

יו"ר הפד' נאם אתמול לאחר סיום המסחר בוול סטריט: "הכלכלה היום חזקה משמעותית לעומת מה שהיה לפני ארבע שנים, אבל עדיין המצב במשק עדיין רחוק ממה שהיינו רוצים שיהיה"
 |  (1)
בן ברננקי, צילום: Getty images Israel
יו"ר הפד', בן ברננקי, נאם אתמול (ב') לאחר סיום יום המסחר בוול סטריט והביע שביעות רצון לגבי מצבם של הבנקים בארה"ב. "מבחני הלחץ שביצענו הראו שהמערכת הפיננסית במדינה במגמת התאוששות". ברננקי ציין כי במבחן האחרון שנערך בחודש שעבר רק שני בנקים מתוך 18 לא עברו את המבחנים.

ברננקי רמז שהמדיניות המקלה תמשיך בזמן הקרוב לאחר שאמר שהכלכלה האמריקאית עדיין לא הגיעה למקום בו היא צריכה להיות. "הכלכלה היום חזקה משמעותית לעומת מה שהיה לפני ארבע שנים, אבל עדיין המצב במשק רחוק ממה שהיינו רוצים שיהיה," אמר הנגיד והוסיף כי "השימוש המוגבר במבחני הלחץ, יחד עם הדגש ששמים מפקחים על תכנון הון אפקטיבי מראים את חוזקה של המערכת הבנקאית."

מנגד נמתחה ביקורת שמבחני הלחץ, הבודקים את מידת הנזילות של הבנקים, אינם מחמירים מספיק, בעוד שהבנקים טוענים שדרך הפעולה של הבנק המרכזי אינה ברורה להם. כתגובה לביקורות, אמר היו"ר שמתן הסברים מפורטים על תכנית הפעולה של הבנק המרכזי, תקל עאל הבנקים לעבור את מבחני הלחץ.

ברננקי ציין שגיוסי הון הגדילו את מאזניהם של הבנקים, אך אחוז גבוה מדי מהגיוסים הללו בא ממקורות קצרי טווח. לטענתו, הדבר מגדיל את הפוטנציאל לבעיות נזילות. "כמובן שארועים לא צפויים יכולים לקרות תמיד ולכן שמירה על רמה מספקת של רזרבות הון היא הכרחית" סיכם הנגיד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הגדילו נזילות הבנקים והחוב הלאומי הגיע לשיא של כמעט
  אנונימי 14/04/2013 09:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  17 טריליון דולר . איך המצב השתפר אם חייבים הרבה יותר כסף ?
  סגור