הכלכלנים בארה"ב פסימיים: נתון האבטלה יתפרסם היום, מה הצפי?

לאחר שבחודש פברואר נוספו למשק 236 אלף משרות חדשות, הכלכלנים בוול סטריט חוזים תוספת של 193 אלף משרות לחודש מרץ בלבד.
 | 
אבטלה
נתון האבטלה המסכם לחודש מרץ צפוי להתפרסם כשעה לפני פתיחת המסחר בבורסות וול סטריט. לאחר שבחודש פברואר נוספו 236 אלף משרות חדשות למשק, הכלכלנים בארה"ב צופים כי בחודש מרץ נוספו למשק 193 אלף משרות חדשות בלבד וישנם כאלו אשר מאמינים כי הנתון שיפורסם היום יהיה נמוך יותר. כמו כן, הצפי הוא ששיעור האבטלה ישאר 7.7%.

במהלך יום האתמול פורסם בארה"ב נתון דורשי האבטלה השבועיים אשר נותן אינדיקציה מסויימת למצב שוק העבודה. למרות שהכלכלנים בוולס טריט חזו 350 אלף תביעות אבטלה, הנתון בפועל היה חמור יותר עם 385 אלף דרישות אבטלה. להשלמת התמונה נציין כי בשבוע הקודם הנתון עמד על 357 אלף דרישות אבטלה כך שהנתון מהשבוע בסימן שלילי. נתון ה-ADP (המשרות במגזר הפרטי אשר נוספו למשק) אשר מהווה אינדיקציה לנתון המסכם, התפרסם ביום רביעי והציג תוספת של 158 אלף משרות בלבד. הכלכלנים בארה"ב חזו כי הנתון יעמוד על 205 אלף משרות חדשות ולזאת לאחר שבחודש פברואר נוספו למשק 237 משרות.

נתון האבטלה המסכם הינו מרכזי במיוחד לבחינת הכלכלה בארה"ב. מדינאים רבים קושרים את הנתון עם היכולת של ה'פד' להפחית בתכניות התמריצים למשק. מטרת הבנק הפדרלי היא שיעור אבטלה אשר איננו עוקף את ה-6.5%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה