בעיקר בעזרת הקידמה: ארצות הברית בדרך לעצמאות בתחום האנרגיה

ארה"ב נהנת מיתרונות טכנולוגיים רבים בתחום חיפושי הגז והנפט, יתרונות אשר הגדילו את מלאי הגז והנפט בצורה משמעותית ולכן כתוצאה מביקוש הולך ופוחת ניתן להגיע לעצמאות אנרגתית בקרוב
 |  (2)
קידוח
על פי מקורות בארה"ב, בחודש דצמבר האחרון סין הפכה ליבואנית הנפט הגדולה ביותר בעולם ובכך דחקה את ארה"ב למייבאת השנייה בגודלה בעולם. באותו חודש דצמבר חל מהפך נוסף, דרום דקוטה, אוהיו ופנסילבניה ייצרו יחדיו 1.5 מיליון חביות נפט ביום, רמה גבוהה בהרבה מהייצוא מאיראן.

כלכלנים בארה"ב מעריכים כי לשני הנתונים לעיל השלכות מהותיות על הדרך בה מייצאים ומייבאים נפט ברחבי העולם. על פי מקורות בארה"ב המדינאים במדינה מתחילים לנתח את המשמעויות של המהפך שיכול בצורה מפתיע ליצור יתורנות רבים למדינה אולם גם סכנות למדינות אשר תלויות ביצוא הנפט.

"העולם מסתכל על ארה"ב בצורה שונה, בצורה תחרותית יותר ביחס למדינות אחרות." אמר דן יאגין, בתחום האנרגיה והוסיף "השינוי הוכר לראשונה בפורום של הכלכלנים העולמי שנערך בינואר בשוויץ".

על פי הדוח שפורסם ב-Power Shift, an NBC News/CNBC special report, ארה"ב נהנת מיתרונות טכנולוגיים רבים בתחום חיפושי הגז והנפט, יתרונות אשר הגדילו את מלאי הגז והנפט בצורה משמעותית. עקב ביקוש מקומי אשר הולך ופוחת כתוצאה מהשיכלולים וההתיעלות בשוק האנרגיה המקומי ועקב מציאת מקורות לאנרגיה חלופית, מספר רב של מומחים מאמינים כי בעוד כעשור ארה"ב תהנה מעצמאות בתחום האנרגיה.

מומחים בתחום אמרו לרשת CNBC שהיתרון המשמעותי ביותר שיווצר לארה"ב מהעצמאות המדוברת יתרחש כתוצאה מההיתנתקות מדרום אמריקה. כמו כן המומחים מציינים כי את החשיבות שביכולת הנ"ל ניתן לראות כבר מימים אלו בהן ארה"ב הטילה שנקציות רבות על אירן ללא החשש ממחסור.

קרול פסקאל, מתאם מטעם משרד האנרגיה האמריקני ציין כי בוועידת האנרגיה אשר התרחשה ביוסטון הוחלט על הגברת יצור הנפט בארה"ב כך שלמרות שאיראן ולוב הגדילו את הכמות המיוצאת של הזהב השחור היה ניתן לראות יציבות במחירי הנפט. "זהלימד אותנו כי שבעולם בו אנו חיים היום ישנה משמעות גדולה לתהליכים פוליטיים וסכנות ביטחוניות".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תספרו את זה לדבילים שרוצים לשמור על מלאי גז ל-100 שנה
  יאיר 03/04/2013 07:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא לייצא היום ולשמור על הכסף (ולא על הגז שלא יהיה לו שימוש בעתיד) לדורות הבאים.
  סגור
 • 1.
  ורק אצלנו עוד מדברים ומקימים ועדות ובלה בלה בלה בלה בלה (ל"ת)
  תום 02/04/2013 22:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור