וורן באפט צפוי להמיר אופציות של גולדמן זאקס במ"מ של 115 דולר

אופציות שנרכשו ע"י באפט בתקופת המשבר של 2008 יומרו באוקטובר 2013, "אנחנו מצפים לבסס את מעמדנו בבנק ההשקעות"
 | 
וורן באפט
אליל ההשקעות, ווארן באפט, דיווח לרשת CNBC כי בחודש אוקטובר ימיר את 43.5 מיליון כתבי האופציה על מניות של בנק ההשקעות, גולדמן זאקס. באמצעות המרה זו, וורן באפט, צפוי להיות אחד מבעלי המניות הגדולים של בנק ההשקעות.

מלבד ההחזקה המדוברת, ווארן באפט מחזיק במניות של ענקיות הפיננסים WELLS FARGO ו-U.S BANCORP. את האופציות על מניות גולדמן זאקס, באפט רכש בתקופת המשבר של 2008 כאשר מחיר האופציה היה נמוך במיוחד.

"אנחנו מצפים לבסס את מעמדנו בבנק ההשקעות, גולדמן זאקס. את העסקה הראשונה שלי עם הבנק המוצלח ביצעתי לפני כ-50 שנה" כך אמר באפט (82) לרשת CNBC היום (ג'). מחיר המימוש לאופציות המדוברות עומד על 115 דולר כך שנכון להיום, ובהתבסס על מחיר המניה שעומד על 146 דולר, לבאפט רווח תיאורתי של 1.35 מיליארד דולר.

בתקופת המשבר של 2008, תקופה בה בנק ההשקעות ליהמן ברדרס קרס, גולדמן זאקס פנו לווארן באפט על מנת שיעניק סיוע לבנק. לאחר שבאפט נעתר לדרישה, והשמועה התפשטה, הבנק הצליח לגייס עוד 5.75 מיליארד דולר.

על פי תנאי העסקה במועד הרכישה, לבאפט תהיה הזכות לרכוש 43.5 מיליון מניות של גולדמן עד לאוקטובר 2013. גולדמן זאקס מבחינתה תעניק לגורו כמות מניות בגובה ההפרש שבין המחיר הממוצע למניה ב-10 ימי המסחר שקדמו ל-1 באוקטובר ומחיר מימוש של 115 דולר. כל זאת כמובן כפול 43.5 מיליון המניות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה