מריל לינץ' שוריים: 60% מהמנהלים צופים התאוששות בכלכלת ארה"ב

במסגרת סקר שערך בנק ההשקעות לחודש מרץ עולה גם כי מנהלי הקרנות אופטימיים ביחס לדולר האמריקני, ובמקביל חוששים מהשקעה בשוק המניות הסיני
 | 
וול סטריט
שנת 2013 הינה עד כה שנה נפלאה לשווקי המניות הגלובליים, ובפרט לשוק האמריקני שמרבית המדדים המובילים בו נסחרים סביב רמת שיא כל הזמנים. גם בנק ההשקעות מריל לינץ', במסגרת סקר מנהלי קרנות שערך לחודש מרץ, סבור כי האמון בקרב המשקיעים בכלכלת ארה"ב ובדולר האמריקני גובר, אשר יש בו כדי לאזן את החששות המחודשים מכיוון סין.

במריל לינץ' מציינים כי במהלך חודש מרץ נרשם שיעור הסנטימנט השורי הגבוה ביותר לגבי הדולר בהיסטוריית סקרי מנהלי הקרנות החודשי שמבצע הבנק זאת למרות חולשתו ביחס לאירו. 72% מהמשקיעים צופים של הדולר במהלך השנה הבאה, עלייה של כ-30% לעומת פברואר.

מגמה דומה נצפית גם בשוק המניות האמריקני, כאשר 5% ממנהלי ההשקעות שהשתתפו בסקר רואים בארה"ב כאזור השקעה מועדף. כמו כן, המשקיעים מאמינים כי רווחיהן של חברות בשוק האמריקאי צפויים להיות הגבוהים ביותר.

ברקע למגמה החיובית בשווקים הגלובליים נותרים מנהלי ההשקעות חיוביים לגבי ההתאוששות הכלכלית הגלובלית והם ממשיכים להגדיל את החשיפה לשוק המניות. 61% צופים כי שוק המאקרו הגלובלי יתחזק במהלך השנה הבאה, בעלייה קלה לעומת התחזית שנרשמה בחודש שעבר. 57% מתוך הקצאות הנכסים מורכבים ממניות בתשואת יתר, עלייה של 6% לעומת החודשיים הקודמים.

מגמה חיובית זו בולטת על רקע האכזבה משוק המניות הסיני, כאשר רק 14% ממנהלי ההשקעות מאמינים עתה כי הכלכלה בסין תחווה התחזקות בשנה הבאה, רמת שפל בסקרי מנהלי הקרנות של הבנק. החששות הגוברים מנפילה חזקה בסין מובילים את השוק ליציאה מהשקעה במניות בשווקים המתעוררים לכיוון השקעה בשווקים מפותחים, ובעיקר ארה"ב ויפן.

מייקל הארטנט , אסטרטג ההשקעות הראשי בקבוצת המחקר של מריל לינץ' הגיב לנתוני הסקר: "השיפור בביצועי הכלכלה האמריקנית, על רקע השיפור המתמשך בשוק הדיור וסקטור האנרגיה, יובילו להתעניינות גוברת בדולר, וארה"ב והשווקים המפותחים צפויים להוביל את מגמת המעבר להשקעה במניות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה