שורש הבעיה: הקשר בין "הלוויתן מלונדון" לירידות היום בוול סטריט

לאחר חשיפת המחדלים של בנקי ההשקעות, כלכלנים בוול סטריט טוענים כי הירידות בשווקים קשורות לאמון הרופף בבנקים
 | 
ג'י פי מורגן
יום המסחר בוול סטריט התחיל בירידות שערים חדות אשר הפכו מתונות יותר ככל המסחר נמשך. תכנית החילוץ לקפריסין ונתון הנדל"ן השלילי מהווים את הגורם המרכזי אשר משפיע על הירידות. אולם, לטענת כלכלנים בארה"ב, אין בגורמים המדוברים על מנת לגרור את וול סטריט לירידות הללו. לטענת הכלכלנים הסיבה נעוצה במצב העגום של החברות הפיננסיות.

הבעיה העמוקה לטענת הכלכלנים מתחילה ביום חמישי אז פורסם דיווח של הסנט שמצביע על כך שהבנק ג'י פי מורגן הטעה את הרגלטורים בארה"ב. ההטעיה מיוחסת בעיקרה לעניין "הלוויתן מלונדון" אשר התפוצצה במהלך 2012 ויצרה באז גדול בארה"ב.

הרגולטורים בארה"ב טוענים כי כאשר הבנק חשף את הסוגיה הוא נמנע מלהציג את התמונה המלאה "דוח הבנק לא היה מלא, רצוף בכמה וכמה טעויות". אמר קרל לוין הסנטור שאחראי על תחום ההשקעות בארה"ב. הדוח הקלוקל אשר מנה 300 עמודים היה רק המבוא. ביום שישי נחקרו מנהלי הבנקים תחת שבועה והודו כי מטרתם הייתה להשאיר את הרגולטורים בערפל.

כלכלנים רבים בארה"ב מציינים כי כתוצאה מההודעות וההאשמות המדוברות, המשקיעים בוול סטריט איבדו את האמון בבנקים.כידוע, כאשר נוצר סנטימנט שלילי בנוגע לבנקים המשקיעים הופכים הססנים ושוקלים פעמיים כל צעד אשר מלווה בהעברת כספים.

לשם השלמת התמונה נציין כי היום נדחה הערעור של גולדמן זאקס בנוגע לתביעה הייצוגית אשר התקבלה כנגדו במהלך ספטמבר 2012. התביעה עסקה המלצת רכישה של ניירות ערך הקשורות במשכנתאות ללא חשיפת כלל הסיכונים הקשורים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה