תבוסה צורמת במיוחד: פסק דין חלוט נגד גולדמן זאקס בגין הטעייה

טרם המשבר הפיננסי של 2008, בנק ההשקעות הטעה את לקוחותיו כאשר לא הצהיר על הסיכונים הכרוכים ברכישת ניירות ערך המגובים משכנתא
 | 
גולדמן סאקס
בנק ההשקעות גולדמן זאקס נחל היום (ב') תבוסה בבית המשפט העליון בארה"ב. בנק ההשקעות ביקש לערער על תביעה ייצוגית אשר התקבלה בבית המשפט המחוזי בארה"ב ועניינה הטעייה של משקיעים לגבי הסיכונים אשר כרוכים בהשקעה בניירות ערך הקשורים במשכנתאות.

התבוסה המדוברת מקבלת משנה תוקף לאחר שבית המשפט העליון מנע מהיועצים המשפטיים של הבנק להעלות את טיעוניהם כלל. כאמור, התביעה הייצוגית התקבלה בבית המשפט המחוזי בניו יורק במהלך ספטמסר 2012 לאחר התדיינות שהתחילה זה מכבר.

בית המשפט לעירעורים בארה"ב איפשר לקרן הפנסיה NECA-IBEW Health & Welfare Fund אשר מחזיקה בניירות ערך מגובים משכנתא, אשר מאושרים ע"י גולדמן, לתבוע בשם כל המחזיקים בניירות ערך הללו למרות שאין הם מחזיקים בכולן.

התביעות כנגד הבנק בנושא המדובר מקורן במשבר הפיננסי של 2008. מאז ועד היום הוגשו לבית המשפט המחוזי בניו יורק מאות אלפי תביעות דומות אשר במרכזן גולדמן זאקס. בתגובה להחלטה אשר ניתנה היום הבנק ציין כי השארת המצב על כינו ללא התערבות, תעלה לבורסות וול סטריט עשרות מליארדי דולרים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה