הממוצע החודשי של מספר תביעות האבטלה החדשות בארה"ב ירד לשפל של 5 שנים

מספר תביעות האבטלה הראשוניות ירדו בשבוע החולף ל-340 אלף לעומת צפי שיעלו ל-355 אלף. הגירעון המסחרי התרחב בינואר ב-16.5% ל-44.4 מיליארד דולר, מעל לצפי. הפרודוקטיביות השתפרה מעט מדי
 | 
אבטלה
שטף נתונים מאקרו כלכליים זרם היום (ה') לפני פתיחת המסחר בוול סטריט ובהם הגירעון המסחרי שהתרחב יותר מהצפי, מספר התביעות לדמי אבטלה שירדו לעומת צפי כי יעלו ושיעור הפרודוקטיביות לרבעון הרביעי השתפר קלות ביחס לרבעון הקודם אך עדיין מצביע על פרודוקטיביות שלילית בארה"ב.

הנתון העדכני ביותר מתייחס למספר התביעות הראשוניות לדמי האבטלה שנרשמו בשבוע שעבר (שהסתיים ב-3 במארס) שירדו במפתיע ב-7,000 ל-340 אלף תביעות חדשות לעומת צפי לעלייה לרמה של 355 אלף תביעות חדשות. בסה"כ מדובר בנתון מעודד שמתקבל יום לפני דוח התעסוקה החודשי, לאחר שגם אתמול פורסם נתון טוב מהציפיות שהצביע על גידול חד מהצפוי במספר המשרות שנוספו למגזר הפרטי בארה"ב.

הנתון החודשי הממוצע של מספר תביעות האבטלה החדשות ירד ב-7,000 תביעות ל-348,750 אלף תביעות - שפל של 5 השנים האחרונות, מאז מארס 2008.

הנתון החודשי שפורסם היום היה גירעון הסחר לחודש ינואר. זה התרחב ב-16.5% לרמה של 44.4 מיליארד דולר לעומת צפי לגידול מתון יותר בגירעון לרמה של 43 מיליארד דולר. הנתון של חודש ינואר קיזז את מרבית ההצטמצמות שנרשמה בחודש דצמבר בגירעון המסחרי של ארה"ב.

הגירעון המסחרי שמורכב מנתוני היצוא והיבוא הושפע לרעה מירידה היצוא האמריקני בינואר בשיעור של 1.2% ל-184.5 מיליארד דולר, בעוד שהיבוא אל תוך ארה"ב מהעולם הרחב קפץ ב-1.8% והסתכם ב-228.9 מיליארד דולר, בעיקר כתוצאה מעליית מחירי הדלקים המיובאים לארה"ב.

הנתון הרבעוני שפורסם היום לסיכום הרבעון הרביעי של שנת 2012 היה שיעור הפרודוקטיביות, (פיריון העבודה) השתפר קלות למינוס 1.9% לעומת צפי לשיפור חד יותר שיצביע על מינוס 1.6%. זאת לעומת פיריון שלילי בעבודה בשיעור של 2% ברבעון הקודם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה