בסימן חיובי: שוק העבודה בארה"ב מתקדם, כמה משרות נוספו בפברואר?

הכלכלנים מוול סטריט חזו כי בחודש פברואר יתווספו 173 משרות חדשות לשוק הפרטי בארה"ב, הנתון שפורסם הכה את התחזיות אבל לא הדביק את חודש ינואר
 | 
אבטלה
סקר ה-ADP אשר פורסם בשעה 15:15 הצביע על תוספת של 198 אלף משרות לשוק הפרטי בארה"ב. מצד אחד הנתון אשר פורסם עודד את המשקיעים שציפו לתוספת של 173 אלף משרות בלבד, מצד שני, הנתון איכזב במקצת לאחר ירידה של 17 אלף משרות ביחס לחודש ינואר בו נוספו 215 אלף משרות חדשות.

סקר ה-ADP הינו אינדיקטור מצויין לחיזוי דוח האבטלה השלם אשר צפוי להתפרסם ביום ו' השבוע. הנתון אשר סוקר קרוב ל-400 אלף בתי עסק מספר את סיפור השוק הפרטי בארה"ב וממנו ניתן להשליך על אחד מנתוני המאקרו המהותיים ביותר בארה"ב.

הנתון שפורסם היום הפתיע מאוד את הכלכלנים בארה"ב זאת מכיוון שהמשך העסקה בתקופה שבה המדינאים מוושינגטון בעיצומם של מגעים לביטול הקיצוץ הרוחבי בתקציב ארה"ב, אינה ברורה. "שוק העבודה בארה"ב ממשיך להיות יציב למרות הבעיות הפיסקאליות במדינה". אמר מרק זנדי, כלכלן ראשי ב-MOODY'S. הכלכלן הוסיף, "ניתן להבין שישנו קשר בין עונת הדוחות הנוכחית, שהייתה בסימן חיובי, לכמות המועסקים במדינה. החברות הגדולות מגייסות עובדים רבים מאז תחילת שנת 2013".

נציין כי ביום ו' יפורסם דוח האבטלה מלא לחודש פברואר אשר צפוי לציג ירידה של 0.1% באבטלה. בחודש ינואר הנתון שפורסם עמד על 7.9% וכעת הכלכלנים חוזים שהנתון שיפורסם יעמוד על 7.8%. כמו כן הכלכלנים חוזים תוספת של 171 אלף עובדים בכל סוגי העסקים, להוציא המגזר החקלאי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה