מתחת לפני השטח: שוק הנדל"ן בארה"ב מתאושש, למה? הנה עוד סיבה

שוק הנדל"ן בארה"ב מציג סימני התאוששות יפים לאחר שהשבוע אנשי הנדל"ן שמחו לאחר פרסום מדד הקייס שילר ו PENDING HOME SALES
 | 
קומפלקס מגורים להשכרה בארה"ב
נראה כי שוק הנדל"ן בארה"ב ממשיך במגמת ההתאוששות אולם כלכלנים בוול סטריט מזהירים כי שרידים של משבר הסאב פריים עדיין מפוזרים ברחבי ארה"ב. כאמור בשבוע המסחר הנוכחי בוול סטריט המשקיעים שמחו לאחר פירסום נתון מכירות הבתים בהמתנה (PENDING HOME SALES) אשר רשם עליה יפה בשיעור של 4.5% לאחר צפי לעליה של 3% בלבד.

על פי נתון שפורסם ע"י RealtyTrac, ישנה עוד סיבה לנתונים החיוביים. מכירות הבתים בעיקול בארה"ב עלו ב-21% מכלל מכירות הבתים. מכירות בזק, אשר עניינן מכירת הבית במחיר נמוך יותר מגובה המשכנתא עלו ב-22%. בהקשר זה, הבנקים מתאמצים מאוד למכור את הבתים במכירת בזק ולא ללכת לאופציית העיקול. הדבר מוביל את השוק לירידה של 15% במכירות הבתים בבעלות הבנקים ועליה של 6% במכירות הבזק. הנתון האמור עוזר לנתונים אשר מפורסמים אודות מכירות הבתים מכיוון שברוב המקרים הרוכשים של הדירות מוכרים אותן במחיר גבוה יותר מאשר המחיר אשר רכשו וכך הגילגול קל יותר.

דרן בלומקוויסט, סגן נשיא RealtyTrac ציין כי "למרות שמכירות הבתים בעיקול מייצג חלק קטן מאוד מסה"כ מכירות הבתים עדיין הכמות היא גדולה ויש סיבה לדאגה" סגן הנשיא הוסיף כי "בעוד שמכירות הבתים במצוקה, בין אם הן בבעלות הבנקים או טרם עיקול, נמכרים במחיר נמוך ביחס לשווי ההוגן של הנכס, המחירים עדיין מטפסים עקב הביקוש ההולך וגדל".

כמו בכל שוק, המחירים בשוק הנדל"ן מושתתים על ביקוש והיצע. ההיצע בשוק הדיור הוא נמוך ולכן ישנה מגמה של עליית מחירים. על פי Lender Processing Services מה שמעניין הוא שנכון למועד יש 1.7 מיליו בתים תחת עיקול בארה"ב ועוד 1.5 מיליון הלוואות הקשורות לרכישת בתים (עם שיעבוד על הנכס) אשר ככל הנראה בעליהם יהפכו לחדלי פירעון (עקב שלושה חודשים ללא תשלום).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה