מצוק אגרות החוב: מכירות האג"חים של החברות בדרך לשיא חודשי שלילי

קווין פלנגן, אסטרטג ראשי במורגן סטנלי: "תנאים כלכליים סביבתיים לא מצידיקים עלייה משמעותית בשווי המימון"
 | 
דוחות
מכירת אגרות החוב הקונצרניות בעולם ידעו ימים טובים יותר. על פי העיתונות בארה"ב, מכירות אגרות החוב בדרך לחודש פברואר החלש ביותר מאז שנת 2008 וזאת עקב התחזיות כי הריבית בארה"ב תעלה וכן עקב המצב הקשה באירופה אשר מעיב על הפתיחה החזקה של 2013.

קווין פלנגן, אסטרטג ראשי במורגן סטנלי מציין כי "תנאים כלכליים סביבתיים לא מצידיקים עלייה משמעותית במימון, במונחים של , נזילות, מזומנים והחזר את החלק ההארי של קביעת רמת הריבית אשר בה יונפק האג"ח המאזן יצר ואין צורך להסתכל על המצב במשק".

ניקח לדוגמא את חברת Ashland, המומחית הגדולה ביותר לייצור כימיקלים. החברה היא אחת המובילות בתחום הנפקות האג"חים, החברה מכרה 207.1 מיליארד דולר בחודש פברואר הנוכחי, ירידה של 50% ביחס לפברואר 2012.

התשואות על האג"חים של החברות בעולם, החל מהמסוכנות ביותר ועד ליציבות ביותר עלו בממוצע ל-3.3% החל מה-25 לפבוראר. וזאת לאחר שב-28 לדצמבר התשואה עמדה על 3.24%. בעניין דומה אשר מסביר את עומק הבעיה, חברת Philip Morris International Inc הייתה מעוניינת למכור חוב של 1.85 מיליארד דולר בשלושה חלקים.כאשר לצורך כך הוקמה וועדה של בנקים ומשקיעים אשר התבקשו לפסוק האם החלפת חוב בחברה כמו Energy Future Holdings Corp משמרת את הערך של החוב זאת מכיוון שחברת הבת המדוברת פחות מסוכנת מחברת האם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה