מאקרו ארה"ב: הזמנות מוצרי בני קיימא בשיא, הנדל"ן ממשיך להתקדם

"מבחינה גלובאלית, הסנטימנט החיובי אשר מגיע מכיוון המפעלים התחזק מאוד, ככל הנראה אנחנו נמשיך לראות התחזקות בשווקים היצרניים בארה"ב."
 | 
מאקרו
בשעה 15:30 (שעון ישראל) פורסם נתון 'הזמנות מוצרי בני קיימא' אשר השאיר את המשקיעים והכלכלנים בוול סטריט מאוכזבים. הנתון אשר פורסם הציג ירידה של 5.2% בהזמנות המוצרים כאשר הכלכלנים חזו כי הנתון שיפורסם יציג ירידה של 4% בלבד. הירידה המשמעותית בחודש ינואר מיוחסת על ידי הממשל בארה"ב לדילול החד בהזמנות מטוסי הקרב והתיירות. בנוסף, הממשל בארה"ב מדווח כי הביקושים למוצרי הגנה אשר מיוצרים בארה"ב רשמו את הירידה המשמעותית ביותר מזה עשור.

מהכיוון השני, נתון 'הזמנות מוצרי בני קיימא בנטרול אמצעי תחבורה' זינק בשיעור החד ביותר מזה שנה. הנתון רשם עלייה של 1.9% בחודש ינואר לאחר שהכלכלנים צפו עלייה של 0.2% בלבד. העלייה המשמעותית בנתון מצביעה על כך שההשקעות במדינה מחזיקות מעמד.

נתון 'הזמנות מוצרי בני קיימא ללא אמצעי תחבורה' עוסק בהזמנות של מוצרים אשר צפויים לשמש את הצרכן ליותר מ-3 שנים, פחות ההזמנות למוצרי תחבורה כגון מטוסים ואוניות. הנתון המדובר מנקה את התנודתיות הרבה אשר גלומה בהזמנות ממשרד ההגנה האמריקני.

מייק אנגלונד, כלכלן ראשי ב-Action Economics ציין כי "מבחינה גלובאלית, הסנטימנט החיובי אשר מגיע מכיוון המפעלים התחזק מאוד, אנחנו נמשיך לראות התחזקות בשווקים היצרניים בארה"ב."

בשעה 17:00 (שעון ישראל) פורסם נתון מכירות הבתים בהמתנה. הנתון רשם עלייה של 4.5% בחודש ינואר לאחר שהכלכלנים חזו כי הנתון שיפורסם יציג עלייה של 3% בלבד. כאמור, בחודש דצמבר הנתון רשם ירידה של 4.3% ולכן הנתון אשר פורסם היום מעודד מאוד את המשקיעים.

נתון מכירות הבתים בהמתנה (Pending Home Sales Index) עוסק בכמות האזרחים בארה"ב אשר חתמו על הצהרת כוונות בנוגע לרכשית בית חדש אולם טרם סגרו את הפרטים הסופיים. בין החתימה על הצהרת הכוונות ועד למועד בו חותמים על החוזה השלם עוברים בממוצע 6 שבועות. המדד נבחר ע"י כלכלנים בוול סטריט לאחד המדדים החשובים ביותר למדידית ההתאוששות בשוק הנדל"ן, בנוסף למדד הקייס שילר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה