מדד המחירים בארה"ב נותר ללא שינוי: מלאי הבתים, הנמוך ביותר מ-1999

מספר התביעות החדשות לדמי אבטלה זינק. מדד מנהלי הרכש למגזר היצרני - נמוך מהציפיות
 | 
אבטלה
שטף של נתוני מאקרו שהיו חלשים מהציפיות זרם היום לוול סטריט לפני תחילת המסחר וגורם לחוזים העתידיים על המדדים המובילים לסגת עוד יותר ממה שירדו לפני הפירסום. בין הנתונים היום נציין את שנותר זה החודש השני ללא שינוי, את מספר התביעות החדשות לדמי אבטלה שזינק ואת הנתונים המקדימים של מנהלי הרכש ביחס לפעילות היצרנית - שהתרחבה פחות מהציפיות בפברואר.

מדד המחירים לצרכן נותר בינואר ללא שינוי זה החודש השני ברציפות. הצפי היה לעלייה של 0.1%. העליות במחירי הדיור, הביגוד ומחירי כרטיסי הטיסה קוזזו על ידי הירידה המתואמת עונתית של 1.7% במחירי האנרגיה ביחס למחירם בשנה שעברה. האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים בארה"ב מסתכמת ב-1.6% בלבד ומפחיתה את החששות מפני פריצה אינפלציונית.

מספר האמריקנים שהגישו בשבוע שעבר תביעות ראשוניות לדמי אבטלה זינק ב-20 אלף ל-362 אלף. למרות העלייה החדה יחסית, עדיין מדובר במספר תביעות נמוך יחסית שמעיד על שיפור איטי אבל יציב בשוק העבודה האמריקני. בשוק ציפו כי מספר התביעות החדשות יעלה רק ל-351 אלף מהרמה של השבוע הקודם שעודכנה ל-342 אלף.

ייתכן שהעלייה במספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע שעבר מוסברת באופן חלקי בכך שביום שני האחרון חל יום הנשיאים בארה"ב, מה שגרם לכך שהאינפורמציה של 4 מדינות, ובהן גם המדינות הגדולות קליפורניה וורג'יניה, לא הסתיימו בזמן ולכן המספרים שסיפקו מדינות אלו הן רק הערכות.

הנתון אשר מהווה אינדיקציה להיקף הפיטורים בארה"ב היה יציב במהלך מרבית השנה האחרונה כשהסתובב סביב רמות של 360 אלף תביעות ראשוניות. במידה והמספר של התביעות ירד מרמה זו (וגם ישאר מתחתיה לאורך זמן) עשוי הדבר להעיד על כך שהחברות מאיצות את קצב קבלת העובדים החדשים לשורותיהן או שהן מאיטות את קצב הפיטורין. בסה"כ, אל הכלכלה האמריקנית נוספו בממוצע קצת יותר מ-175 אלף משרות בחודש במהלך השנתיים האחרונות.

מאוחר יותר פורסם גם מדד ה-PMI, או מדד מנהלי הרכש למגזר היצרני שמהווה את הקו המנחה לחודש פברואר שנפל לרמה של 55.2 נקודות לעומת קריאה מוקדמת שנרשמה בינואר ועמדה על 55.8 נקודות. הירידה במדד מצביעה על כך שההתרחבות בפעילות בסקטור היצרני בארה"ב מיטה. האנליסטים ציפו כי נתוני ה-"FLASH" יצביעו בפברואר על ירידה מתונה יותר לרמה של 55.5 נקודות.

בשעה 17:00 שעון ישראל פורסמו נתוני מכירות בתים קיימים. על פי תחזית האנליסטים, הנתון צפוי לעמוד על 4.9 מיליון בתים בחודש האחרון אבל בפועל הוא עומד על 4.92 מיליון בתים. בנוסף, המלאי ירד ב-25% ל-1.74 מיליון בתים, המספר הנמוך ביותר מאז 1999.

באותה שעה פורסם סקר הפד' של מחוז פילדלפיה. על פי תחזית האנליסטים הנתונים היו צפויים לרשום עליה ל-1.1 נקודות לעומת 5.8- נקודות עליו עמד בחודש דצמבר. בפועל הסקר המשיך לרדת הוא עומד על 12.5-. נזכיר כי הסקר בוחן את המצב העסקי של המחוז.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה