לקראת החלטת הריבית: הכלכלנים מנסים לחזות מה תחליט ועדת השוק הפתוח

"על מנת להגיע לשלב שבו ברננקי ירגיש בנוח להפסיק עם תמריצים כלכליים, קודם צריכים להגיע שורה של דיווחים כלכליים חזקים" אמר אריק גרין, ראש מחלקת מחקר כלכלי בחברת נירות הערך TD
 | 
בן ברננקי, צילום: Getty images Israel
מחר תסתיים פגישת ועדת השוק הפתוח וב-21:15 שעון ישראל, תפורסם החלטת הישיבה ובין השאר גם החלטת הריבית של יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי. בהתאם לכך, ברשת בלומברג שוחחו עם מספר כלכלנים בניסיון להבין את המדיניות המונוטורית העתידית של ארה"ב.

על פי הערכתם, סכום רכישות האג"ח שיבצע הפדרל ריזרב יגיע לסכום של 1.4 טרילון דולר לפני הרבעון הראשון של 2014. לפי סקר שנערך בקרב 44 כלכלנים, הפד' ימשיך לרכוש מגובות משכנתאות בסכום של 40 מיליארד דולר לחודש, כמו גם 45 מיליארד דולר באג"חים ממשלתיים.

"על מנת להגיע לשלב שבו ברננקי ירגיש בנוח להפסיק עם תמריצים כלכליים, קודם צריכים להגיע שורה של דיווחים כלכליים חזקים" אמר אריק גרין ראש מחלקת מחקר כלכלי בחברת נירות הערך TD. "הסיכויים שנקבל דיווחים שכאלה הם קטנים".

הערכות שמדברות כאמור על המשך רכישת האג"חים במטווה הנ"ל, מתייחסות גם להחלטת הריבית, כאשר גם פה ישנה אחידות בקרב הכלכלנים בקרב לכך שהריבית צפויה להשאר על כנה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה