"פגיעה ברווחי סקטור ההייטק בארה"ב ב-Q4; התחזיות יחתכו עוד יותר"

החשש כי מנהיגי הבית הלבן לא יצליחו להגיע לפתרון עד תאריך היעד, גרם לחברות טכנולוגיה רבות להדק את החגורה, ולהימנע משימוש בתקציב ה-IT ל-2012
 | 
אופציות דיגיטליות
חילוקי הדעות בבית הלבן בנוגע ל'צוק הפיסקלי' אמנם נפתרו, וארה"ב לא 'נפלה' מהצוק. אולם, אנליסטים בוול סטריט מזהירים כי ההשפעה מהחששות שליוו את המשבר עלולים לפגוע ברווחי חברות הטכנולוגיה לרבעון ה-4.

החשש כי מנהיגי הבית הלבן לא יצליחו להגיע לפתרון עד תאריך היעד שנקבע ל-1.1.13, גרם לחברות טכנולוגיה רבות להדק את החגורה, ולהימנע משימוש בתקציב ה-IT ל-2012. בזמנים כתיקונם, סקטור ההיי-טק בדרך כלל נהנה מעלייה חדה בהזמנות בחודש דצמבר, כאשר תאגידים רבים משתמשים ביתרות התקציב שלהם על מנת לרכוש מוצרי טכנולוגיה חדישים, שלא תמיד חיוניים לעסק.

"מנהלי הכספים לא ביצעו השקעות" אמר אנדרו ברטלס, ב-Forrester Research. "אם אובמה וביינר היו מצליחים לסגור את העסקה עד ה-15 בדצמבר, אולי היינו רואים השקעות של סוף הרבעון". אנליסטים נוספים צופים כי ההוצאות בתחום ההיי-טק ימשיכו להיות נמוכות לפחות ברבעון ה-1. הסיבה היא כי חברות רבות ימתינו בציפייה לקונגרס לפתור את תקרת החוב ואת קיצוצי ההוצאות הפדרליים.

הציפיות מסקטור ההיי-טק כבר ירדו באופן משמעותי בוול סטריט, גרג ריסון, אנליסט מחקר רווחי תאגידים ב-Thomson Reuters: "האנליסטים יחתכו את תחזיותיהם עוד יותר לאחר שהחברות ידווחו על רווחיהן ברבעון ה-4".

רבקה ווטמן, אנליסטית ב-Nucleus Research התייחסה לקשיים האחרונים בפניהם ניצבת מיקרוסופט, ואמרה כי "חברות ההיי-טק עיכבו קניית מחשבים חדשים, בכדי להימנע מהצורך לשדרג את מערכות ההפעלה ל-Windows 8. המערכת הזו גורמת להפרעות עצומות בחברות, מי ייקח זאת על עצמו לנוכח אי הוודאות הרבה השוררת?".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה