הפתעה לטובה בסקר ה-ADP: בדצמבר התווספו 215 אלף משרות לסקטור הפרטי

הצפי היה לתוספת של 133 אלף משרות. התרומה הגדולה היתה ממגזר השירותים. גם הנתון לחודש נובמבר עודכן כלפי מעלה ל148 אלף משרות. ביום שישי יפורסם דוח התעסוקה והצפי הוא ל-153 אלף משרות
 | 
למרות החששות מהצוק
הפתעה לטובה בשוק התעסוקה האמריקני. לפני תחילת המסחר בוול סטריט פורסם סקר ה-ADP אשר מעיד על כמות המשרות שהתווספו לסקטור הפרטי בארה"ב בדצמבר, נתון שמפורסם יומיים לפני פירסום דו"ח התעסוקה בארה"ב. מדי חודש. הנתון שפורסם היה טוב בהרבה מהציפיות וההפתעה לטובה בולטת הפעם במיוחד על רקע החששות שהיו לחברות המעסיקות בארה"ב מפני נפילתה של כלכלת ארה"ב מהצוק הפיסקאלי בסוף השנה.

על פי הנתונים שפורסמו היום התווספו 215 אלף משרות למגזר הפרטי בארה"ב בדצמבר, לעומת צפי לתוספת צנועה בהרבה של 133 אלף משרות. את עיקר התרומה לשוק התעסוקה תרם מגזר השירותיו שאליו התווספו 187 אלף משרות חדשות. הנתון לחודש נובמבר עודכן גם הוא כלפי מעלה ל-148 אלף משרות לעומת דיווח קודם על תוספת של 118 אלף משרות. למרות הנתון החזק החוזים בוול סטריט עדיין מדשדשים ונוטים לרדת.

בעוד שחלק מהכלכלנים מייחסים חשיבות גבוהה לסקר ה-ADP כאמצעי לחיזוי נתוני דוח התעסוקה שיפורסם ביום שישי, רבים לוקחים אותו בעירבון מוגבל בשל התנודתיות הגבוהה בנתונים של סקר זה והפעמים הרבות שהציפיות היו שונות מאוד מהנתונים שפורסמו בפועל. נכון לרגע זה הציפיות של האנליסטים הן כי לשוק התעסוקה במגזר הלא חקלאי בארה"ב יתווספו 153 אלף משרות חדשות, עלייה לעומת 146 אלף משרות שהתווספו אליו בנובמבר.

בנוסף, פורסם היום, כמדי יום ה', נתון בנוגע למספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה ולפיו בשבוע שהסתיים ב-29 בדצמבר עלו מספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה ב-10,000 ל-372,000, הרמה הגבוהה ביותר מזה 5 שבועות. הצפי בשוק היה לעליה מתונה יותר במספר התביעות ל-360 אלף. הנתון של השבוע הקודם עודכן כלפי מעלה והצביע על 360 אלף תביעות חדשות.

נציין כי עונת החגים נחשבת לעונה בה נרשמת התנודה הגדולה ביותר בנתוני התעסוקה בארה"ב במהלך השנה, בעיקר על רקע החופשות שבהם משרדי התעסוקה והמשרדים הממשלתיים השונים סגורים, מה שיכול להטות את הנתונים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה