ברקליס: מדד ה-S%P500 יעלה 10% ב-2013; עדיפות להשקעה בבריאות

סקטור הטכנולוגיה זוכה לאמון מחודש לקראת השנה הבאה. בכלכלה ארה"ב: נדל"ן, צרכן והממשל, מי מהם הוא הטוב, הרע והמכוער?
 | 
עליות בוול סטריט
אם שוק המניות ימשיך לנהוג עד סוף השנה כפי שנהג מתחילתה ניתן בהחלט לומר ששנת 2012 הית הטובה למשקיעים. מדד ה-S&P500 עלה כמעט 13% עד עתה כשנותרו רק עוד 25 ימי מסחר אמריקניים.

בתאגיד הבנקאות הבינלאומי, ברקליס, מאמינים שבשנה הבאה נמשיך ראות עליות נאות למרות אתגרים שיעמדו בפני הכלכלה הגלובלית. אסטרטג המניות הראשי של ברקליס, בארי קנאפ, מאמין שמדד ה-S&P500 יבצע מהלך עליות שלכ-10% עד לסוף 2013 במסגרתו יטפס עד ל-1,525 נק'.

קנאפ מחלק את הגורמים שישפיעו על השוק האמריקני ל-3, הטוב הרע והמכוער. הטוב: תחזית שיקום טובה לנדל"ן האמריקני, "כבר אין מחלוקת בשאלה האם יש שיקום". הרע: צרכן אמריקני פגיע. מצב שוק העבודה עדיין חלש, רמת ההכנסה של האזרח האמריקני נשחקת וירידה בשיעור החיסכון משאירים את הצרכן חשוף בצריח.המכוער: הוצאות הוניות - למרות שאלו דווקא עשויות לייצר הזדמנות, בבברקליס חוששים כי הירידה של השקעות לטווח ארוך של הסקטור הפרטי עשויות להיות לרועץ עבור הכלכלה. גםה סיכוי שהממשלה תיקח את התפקיד על עצמה קטן מאוד בניסיון לאזן את החוב הלאומי שלה.

את העידוד העיקרי שואב קנאפ מעלייה של 4% ברווחי הפירמות החברות במדד ה-S&P500 ב-2013 ועלייה גבוהה יותר של 6% ב-2014. הסקטורים המועדפים ל-2013 שדעת ברקליס צריכים להוות משקל יתר בתיק: סקטור הבריאות, שירותים וענף הטכנולוגיה שקיבל העלאה ברמה. סקטור הפיננסים וחומרי הגלם ממשיכים להדאיג את הכלכלנים ונותרים על משקל חסר בתיק.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה