הקרב בין הדמוקרטים לרפובליקנים - מה צפוי לכלול ההסכם על הצוק הפיסקלי?

לאחר שאתמול, ברק אובמה הרגיע את המשקיעים והביע אופטימיות שהפתרון לצוק הפיסקלי יושג עד חג המולד, אתר האינטרנט האמריקאי, פוליטיקו, מסמן את הסוגיות לגביהן צפויות המפלגות להגיע להסכמה
 | 
הבית הלבן, צילום: Getty images Israel
רק אתמול (ג'), נשיא ארה"ב, ברק אובמה ניסה להרגיע את המשקיעים והביע אופטימיות שהפתרון לסוגיית הצוק הפיסקלי תושג עד חג המולד. היום (ה'), נראה שהגעה לסיכום בנוגע לסוגיה המטרידה ביותר בנוגע לכלכלת ארה"ב עדיין רחוקה מפתרון.

"אין התקדמות משמעותית במשא ומתן בנוגע לצוק הפיסיקלי", אמר לפני זמן קצר דובר בית הנבחרים, ג'ון בוהנר לאחר פגישה עם השר האוצר האמריקאי, טים גייט'נר בקפיטול היל. "על הבית הלבן להראות רצינות גדולה יותר לגבי הקיצוצים בהוצאות על מנת להגיע לפתרון.

דבריו של בוהנר ממחישים את גודל המאבק בין הרפובליקנים לדמוקרטים לגבי הפשרות אותן יצטרכו לבצע על מנת להגיע להסכמה שתמנע מכלכלת ארה"ב להכנס למשבר חריף יותר מזה שבו היא נמצאת כרגע.

ובכל זאת, נראה שעדיין ישנה תקווה, כאשר דיווחים באתר האינטרנט האמריקאי, פוליטיקו, כבר מסמנים את הסוגיות לגביהן צפויות המפלגות להגיע להסכמה. הראשונה שבהן היא סוגיית המיסוי. על פי הפשרה המסתמנת, שעור ההכנסות ממיסים צפוי לעלות ל-1.2 טריליון דולר. שעור המס למרווחים משכורת של 250 אלף דולר לשנה ומעלה צפוי גם הוא לעלות.

הסוגיה השניה היא קיצוץ ההשקעה בגוף הביטוח הרפואי של המדינה של 400 מיליארד דולר. בנוסף, נלקחת האפשרות שהקיצוץ יגיע אף לסכומים גבוהים יותר.

הכנסות נוספות יגיעו מכיוון הקיצוצים בהוצאות והחיסכון עקב הסיום של המלחמות בעיראק צפויי להגיע ל-1.2 טריליון דולר כאשר על פי הערכות החסכון מהמלחמות הנ"ל בלבד צפוי להגיע ל-440 מיליון דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה