תביעות האבטלה בארה"ב ירדו ל-410 אלף; סנטימנט הצרכנים נותר חיובי

הנתון הרישמי של חודש נובמבר הציג עלייה של 0.1 נקודות לעומת סנטימנט הצרכנים של חודש אוקטובר; תביעות האבטלה הפתיעו את האנליסטים
 | 
מאקרו, צילום: Getty images Israel
נראה שהצרכנים בארה"ב לא נרגשים במיוחד לקראת עונת החגים, כאשר מדד סנטימנט הצרכנים הסופי לחודש נובמבר ירד מתחת לציפיות ונקבע על רמה של 82.7 נקודות, לפי סקר משותף של אוניברסיטת מישיגן וסוכנות הידיעות רויטרס.

האנליסטים ציפו לירידה מתונה של 0.9 נקודות לעומת הקריאה הראשונית לחודש נובמבר, לרמה של 84 נקודות, למרות המגמה החיובית שתפסה את המדד בחודשים האחרונים. בפועל, המדד הציג ירידה חדה של 2.2 נקודות.

המגמה הכללית של מדד סנטימנט הצרכנים ממשיכה להיות חיובית, כאשר הנתון הסופי של נובמבר הוסיף 0.1 נקודות לעומת הנתון הרישמי של אוקטובר, שעמד על 82.6 נקודות.

לפני תחילת המסחר בארה"ב פורסם נתון תביעות אבטלה השבועיות. הנתון שבדרך כלל מפורסם בימי חמישי פורסם בהקדמה של יום עקב חג ההודיה שבעקבותיו לא תתקיים מחר כל פעילות הקשורה לשוק ההון בארה"ב.

בשבוע החולף כמות תביעות האבטלה החדשות הגיע ל-439 אלף ועל פי תחזית האנליסטים, כמות התביעות צפויה לעמוד על 415 אלף. בפועל, הנתון עומד על 410 אלף תביעות אבטלה.

25 דקות לאחר פתיחת המסחר יפורסם ההסנטימנט הצרכני. בתחילת נובמבר הנתון רשם עליה של 2.3 נקודות ל-84.9. על פי תחזית האנליסטים, הנתון צפוי לרדת ל-84 נקודות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה