"ג'י פי מורגן וקרדיט סויס תרמו לקריסת שוק הדיור בארה"ב"

אלה היו דבריו של ראש מחלקת אכיפה ברשות לנירות ערך בארה"ב לאחר שג' פי מורגן וקרדיט סוויס הגיעו לפשרה בפרשה שבה הסתירו מידע ממשקיעים ורגלוטורים
 | 
שטרות דולרים, צילום: Getty images Israel
הרשות לניירות ערך בארה"ב הודיעה היום (ו') שהגיעה לפשרה עם ג'י פי מורגן וקרדיט סוויס בפרשה שבמסגרתה הסתירו מידע מהמשקיעים בנוגע לפעולות שבצעו הקשורות באג"חים מגובי משכנתאות.

במסגרת ההסדר, ג' פי מורגן ישלם 296.9 מיליון דולר בעוד שקרדיט סוויס ישלם 120 מיליון דולר. שני הבנקים הסכימו להסדר מבלי להודות או להכחיש את מעורבותם בפרשה.

הרשות לניירות ערך בארצות הברית האשימה את ג' פי מורגן ברישום תצהירים כוזבים הנוגעים לאג"חים מגובי משכנתאות שנתן בשווי של 1.8 מיליארד דולר במהלך 2006. יתר על כן, לטענת הרשות הבנק היה אחראי גם לכשלון של Bear Stearns, בנק שרכש ב-2008, ובו השתמש על מנת להסתיר את המידע.

האשמה לגבי קרדיט סוויס היא אשמה דומה כאשר במקרה שלו מדובר בהטעית הרגולטורים באשר למועד שבו קיבל חזרה את האג"חים מגובי המשכנתאות כאשר המלווים פספסו את את התשלום הראשון שלהם.

כידוע, במסגרת אותה פרשה גולדמן זאקס הגיע גם הוא להסדר עם הרגולטורים ושילם 550 מיליון דולר,

"במובנים רבים, להתנהלות הבנקים עם אג"חים מגובי משכנתאות היו גורם בסיסי למשבר הפיננסי," אמר ראש מחלקת האכיפה של הרשות לניירות ערך בארה"ב: "טענות כוזבות בקשר למכירה שלהן תרמו רבות להפסדים העצומים שנגרמו למשקיעים בשוק הדיור בארה"ב והיו אחד הגורמים שהביאו לקריסתו."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה