אובמה מתראיין: "לא לקצץ מיסים לאלו שלא זקוקים לכך"; חשש ממיתון

הנשיא אובמה עומד כעת בפני אתגרים רבים ומטח של ביקורות, כאשר המרכזית שבהן היא התקרבותו של ה'צוק הפיסקלי' שצפוי להיכנס לתוקף בתחילת 2013
 | 
ברק אובמה, צילום: Getty images Israel
הנשיא אובמה פתח את כנס העיתונות הראשון שלו בבית הלבן, ונאם לראשונה מאז נבחר בשנית לנשיאות ארה"ב. אובמה קרא לקונגרס, הנשלט בידי הרפובליקנים, לאפשר את העלאת המיסים למשתכרים סכומים גבוהים.

"אנחנו לא צריכים להחזיק את מעמד הביניים כבני ערובה בזמן שאנחנו מתווכחים על קיצוצי המס לעשירים" אמר הנשיא. עוד הוסיף אובמה כי כל הסכם שעוסק ב'צוק הפיסקלי' מאפשרים עליית מיסים למשקי הבית המרוויחים מעל 250 אלף דולר "כשזה מגיע ל-2% העליונים, אני לא הולך להרחיב עוד את קיצוץ המיסים לאלו שלא זקוקים לזה".

הרפובליקנים, מאידך, מביעים חשש כי כישלון בהשארת שיעורי המס הנוכחיים לכלל האזרחים, תיפגע בסופו של דבר בעסקים הקטנים ותוביל בסופו של דבר לפגיעה בכלכלה במדינה.

הנשיא אובמה עומד כעת בפני אתגרים רבים ומטח של ביקורות, כאשר המרכזית שבהן היא התקרבותו של ה'צוק הפיסקלי' שצפוי להיכנס לתוקף בתחילת 2013. אובמה צפוי להיפגש עם המחוקקים ביום שישי על מנת להאיץ את הליך קבלת ההחלטות מאחר ונותרו פחות מחודשיים. אנליסטים תקציביים של הקונגרס אומרים שכישלון מניעת ה'צוק הפיסקלי' עלול לעורר מיתון נוסף בשנה הבאה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה