האם עזיבתו של נשיא חטיבת ווינדוז במיקרוסופט סימן רע לחברה?

לאחר עזיבתו המפתיעה של המומעד להחליף את המנכ"ל סטיב באלמר מספר אנליסטים מנסים לנתח את המהלך. "זאת מכה לחברה" אומר האנליסט ברד רידבק וממשיך: "מניות החברה צפויות להיות תחת לחץ בטווח הקרוב"
 | 
מיקרוסופט, צילום: Getty images Israel
מיקרוסופט (סימול: MSFT) הודיעה אתמול בלילה על עזיבתו של סטיבן סינופסקי, נשיא חטיבת ווינדוז בחברה, שיועד להחליף את המנכ"ל סטיב באלמר. הסיבה לעזיבתו המפתיעה של סינופסקי לא צוינה.

על פי מסמך פנימי שהתקבל על ידי אתר האינטרנט של CNet, נאמר שהוא החליט לעזוב את החברה לאחר 23 שנים "לחפש הזדמנויות חדשות שתסתמכנה על החוויות שעבר במהלך עבודתו בחברה." שמועות אחרות גרסו שסינופסקי התאכזב מהעובדה שיקח עוד זמן מה עד שבאלמר יעזוב את החברה.

לאחר העזיבה, מספר אנליסטים מנסים לנתח את השינוי המפתיע וכיצד הוא ישפיע על ענקית הטכנולוגיה. "אני חושב שזו מכה לחברה. מר סינופסקי הראה יכולת גדולה בעזרה לפיתוח תוכנה גדולות (Office & Windows) והוא סייע למיקרוסופט להתאושש מכישלון ויסטה", אמר האנליסט ברד רידבק והמשיך: "מניות החברה צפויות להיות תחת לחץ בטווח הקרוב ".

וולטר פריצ'רד, בסיטיגרופ, משווה את המהלך ל"החלפת קוורטרבקים בפוטבול באמצע הפלייאוף. "מיקרוסופט בצעה שינויים ברמה גבוהה בעקבות השקת מוצר גדולה, ותמיד האמנתי שסינופסקי יהיה שם כדי לפקח על המעבר למערכת ההפעלה החדשה".

ריק שרלונד מנומורה אמר שהמהלך מאתת למתח הקיים בתוך סוויטת המנהלים של מיקרוסופט. על פי דיווחים, היה קשה לעבוד עם סינופסקי כאשר ברור שהיתה גם השפעה לגבי הדיווחים בתקשורת על כך שרצה להחליף את המנכ"ל. יכול להיות שבסופו של דבר המהלך יוביל לשיתוף פעולה רב יותר בקרב היחידות העסקיות של מיקרוסופט.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה