לאחר ההשבתה: בורסות המסחר בניו יורק צפויות לחזור מחר לפעילות

בהודעה שנשלחה מטעם דובר NYSE, רוברט רנדין נכתב: "המצב של רצפת המסחר והבניין של הבורסה של ניו יורק (NYSE) "הוא בסדר לאחר הסופה "סנדי" ומפעילת הבורסה מתכוננת להשבת המסחר לסדרו"
 | 
מסחר במניות, צילום: Getty images Israel
בורסות המסחר בניו יורק צפויות לחזור מחר לפעילות רגילה לאחר שזאת הופסקה ליומיים בעקבות הוריקן סנדי. מדובר בהפסקת המסחר הארוכה ביותר הנובעת בשל תנאי מגז האוויר מאז שנת 1888. עוד ראוי לציין שסגירת המסחר הארוכה ביותר היתה לאחר אסון התאומים ב-11 בספטמבר 2001, כאשר בורסות וול סטריט היו סגורות עד ה-17 בספטמבר.

בהודעה שנשלחה מטעם דובר NYSE, רוברט רנדין נכתב: "המצב של רצפת המסחר והבניין של הבורסה של ניו יורק (NYSE) "הוא בסדר לאחר הסופה "סנדי" ומפעילת הבורסה מתכוננת להשבת המסחר לסדרו".

בד בבד, ה-NYSE החלה בבדיקת תוכנית חילופית שתופעל במקרה שהנזק מהסופה תמנע מהמסחר להפתח מחר באופן סדיר. במקרה הצורך, ה-NYSE Arca, השוק האלקטרוני יהיה השוק העיקרי עבור המניות שרשומות למסחר בניו יורק. חברות החלו לבחון את המערכות שלהן בשוק האלקטרוני החל מהשעה 9:30 שעון ארה"ב.

הוריקן 'סנדי', הסופה האטלנטית הגדולה ביותר מעולם, מכה בשעות אלו בחוף המזרחי של ארה"ב בו ממוקמות ערים מרכזיות רבות ובראשן ניו יורק וושינגטון. על פי הערכות שפורסמו ב'בלומברג' עלויות נזקי הסופה כתוצאה מהפגיעה בערים ובהם בבתי מגורים ובבנייני משרדים וכתוצאה מהצפות במערכות העירוניות, כדוגמת הצפת הסאבווי בניו יורק, צפויות לעלות על 20 מיליאד דולר. וזה עוד לפני שדיברנו על עלות הפסקת המסחר בבורסות ועל הביטול של כ-12,500 טיסות וכמובן על אובדן ימי עבודה.

רוחבה הכולל של הסופה הוא כ-900 מייל והיא מתפרשת מורג'יניה בדרום ועד למסצ'וסטס בצפון תוך שהיא עוברת ב-9 מדינות, ואשר כבר גבתה קורבנות, רוקנה מאדם את רחובות הערים הגדולות בארה"ב, שיתקה את מערכות התחבורה, והמטירה והציפה בכמויות אדירות של מים וגם שלג את האיזורים בהם היא עוברת. למידע נוסף על הנזקים הצפויים

עם החזרה לשיגרה עיני המשקיעים יחזרו למספר נתוני מאקרו שצפויים להשפיע רבות על הבחירות בארה"ב שיערכו בשישה לנובמבר. ביום ד' יפורסם נתון עלות האבטלה שרשמה עלייה במהלך הרבעון השני של 0.5%, ועל פי תחזיות האנליסטים היא צפויה לרשום עליה דומה גם במהלך הרבעון הנוכחי. עוד יפורסם באותו יום מדד מנהלי הרכש של שיקגו. על פי תחזית האנליסטים, המדד הצפוי לרשום עליה ל-51 נקודות לעומת 49.7 נקודות.

יום ה' צפוי להיות עמוס במיוחד ובו יפורסם הסקר המקדים לדו"ח התעסוקה של ה-ADP שבוחן את מספר המשרות שנוצרו בסקטור הפרטי, ללא תעשיית החקלאות. על פי תחזית האנליסטים, במהלך בחודש אוקטובר נוספו 155 אלף משרות, לעומת 162 אלף משרות בחודש ספטמבר. עוד יפורסם נתון תביעות האבטלה השבועיות. על פי תחזיות האנליסטים, התביעות צפויות להשאר ברמה של 369 אלף, לאחר שירדו ל-369 אלף בשבוע שעבר.

במהלך אותו היום יפורסם נתון העלות והתוצר העסקי. על פי תחזיות האנליסטים העלות העסקית רשמה במהלך הרבעון השלישי עליה של 1.2% לעומת עליה של 1.5% ברבעון הקודם. על פי תחזית האנליסטים התוצר העסקי עלה במהלך הרבעון השלישי ב-2%, לעומת עליה של 2.2% ברבעון הקודם. מדד אמון הצרכנים גם יהיה במוקד כאשר על פי תחזית האנלסיטים המדד צפוי לרשום עליה ל-74 נקודות באוקטובר, לעומת חודש ספטמבר, אז עמד על 70.3 נקודות.

תמונת המצב של סקטור הנד"לן תתבהר עם פרסום ההוצאות על בניה חדשה. לאחר שההוצאות ירדו ב-0.6% במהלך חודש אוגוסט, האנליסטים חוזים עליה בנתון של 0.6%.

ביום ו' יפורסם הנתון המרכזי של השבוע הלו הוא דו"ח התעסוקה לחודש אוקטובר. על פי תחזיות האנליסטים, הדו"ח צפוי להצביע על הווספות של כ-125 אלף משרות, לעומת 114 אלף משרות בחודש ספטמבר. באשר לשיעור האבטלה, הוא צפוי לעלות לרמה של 7.9% לאחר שהפתיע לטובה וירד לרמה של 7.8% בחודש הקודם.

מניות במרכז

בורגר קינג (סימול: BKW) דווחה אתמול (ב') על תוצאותיה לרבעון השלישי של 2012. ענקית המזון המהיר דיווחה על רווח בסכום של 6.6 מיליון דולר, כ-2 סנט למניה, זאת לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בה עמד הרווח על 38.8 מיליון דולר, עם רווח של 11 סנט למניה. ההכנסות של בורגר קינג עומדות, על פי הדו"ח, על 451 מיליון דולר, ירידה של 26% מהשנה שעברה. לפרטים נוספים

פורד (סימול: F) צפויה הציגה את הדו"ח לרבעון שלה החולף, לאחר שהכריזה כבר על שני סבבים של פיטורים באירופה. במהלך הרבעון יצרנית המכוניות רשמה של 2.2 מיליארד דולר או 40 סנט למניה. לשם השוואה, תחזית האנליסטים עמדה על 30 סנט למניה. לידיעה המלאה

אפל הודיעה אמש על עזיבתם של שניים מבכיריה, מבלי שנמסרה סיבת העזיבה: סקוט פורסטול, סגן הנשיא הבכיר והוותיק שאחראי באפל (סימול: AAPL) על פיתוח ה-iPhone ומערכת ההפעלה iOs יעזוב בשנה הבאה. ג'ון ברוואט, סגן נשיא בכיר האחראי על תחום הריטייל וניהול אופרציית החנויות של אפל, יעזוב באופן מיידי רק לאחר חצי שנה בתפקיד.

מניות ישראליות במרכז

ברבעון השלישי של השנה רשמה חברת אלוט תקשורת מכירות של 28 מיליון דולר עלייה של 40% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. רמה זו גבוהה מעט מתחזיות האנליסטים הסוקרים את החברה (סימול: ALLT) שציפו שהחברה תציג הכנסות של 27.8 מיליון דולר.

חברת ציוד התקשורת סרגון פרסמה היום גם היא דו"ח כספי. דו"ח שהיה חלש. התוצאות שפרסמה החברה לרבעון שחלף נמצאות מתחת לתחזיות האנליסטים הסוקרים את החברה. לידיעה המלאה

ביום חמישי הקרוב, צפויה חברת טבע (סימול: TEVA) לפרסם את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה. יהיה זה הרבעון המלא הראשון אותו יסכם מנכ"ל החברה ג'רמי לוין. על פי הערכות בשוק, הוריקן סנדי אינו צפוי לגרום לטבע לדחות את מועד פרסום הדוחות. לתחזיות האנליסטים
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה