מזל טוב: עוד 234 מיליון מניות פייסבוק הצטרפו לשוק; וזה אפילו לא הסוף

עד סוף השנה ישתחררו עוד מיליארד מניות ואת הגל הבא למשקיעים יהיה הרבה יותר קשה לעכל
 | 
מארק צוקרברג, צילום: Getty images Israel
ההנפקה של פייסבוק הפכה כבר משל לצחוק וכישלון בוול סטריט. לאחר שהמניה איבדה מחצית מערכה, פייסבוק שיקמה קצת מאמון המשקיעים לאחר הדו"ח לרבעון השלישי אך נראה שהמכשולים הגדולים עדיין לפניה.

היום פוקעת תקופת הלוק-אפ (תקופה שבה לעובדים, בעלי עניין וחתמים אסור למכור מניות) תמה ל-234 מיליון מניות ואופציות. היום לא מתקיים בניו יורק המסחר, אך את ההשפעות על המניה, אם יהיו כאלו המשקיעים ירגישו החל ממחר. זהו הראשון מתוך שלושה גלים של סיום 'לוק-אפ' ועוד אחד קטן יותר בשנה שהבאה.

סך המניות (Outstanding) של פייסבוק עומד כרגע על 2.42 מיליארד מניות. מספר מניות הצפות (בשוק) עומד על 1.31 מיליארד מניות.כלומר, כמעט 20% ממספר המניות הקיים יצטרפו היום לתחרות על לב המשקיעים.

הגל הבא צפוי להיות הרבה יותר אגרסיבי. ב-14 בנובמבר, עוד שבועיים מספר שיא של מניות צפויות להשתחרר - 777 מיליון מניות. לקראת סוף השנה, ב-14 בדצמבר ישתחררו עוד 156 מיליון מניות. במאי של שנה הבאה ישוחררו עוד 47 מיליון מניות.

חישוב מהיר מעלה שמהיום ועד סוף השנה יצטרפו לשוק עוד 1.16 מיליארד מניות, כמעט אותו מספר של המניות הצפות כיום - סיבה טובה לדאגה עבור המשקיעים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה