ברקליס לא נבהלים מהדוח: "הירידה במחיר מניית גוגל - הזדמנות קניה"

"הדוחות הכספיים ברבעון השלישי מאכזבים אך לא פוגעים בעתיד. השיפור ירשם כבר ברבעון הרביעי". בברקליס מעלים את מחיר היעד ל-780 ד', פרמייה של כ-12%
 | 
גוגל, צילום: Getty images Israel
סערה התחוללה ביום ה' האחרון במניית גוגל (סימול: GOOG) שפירסמה בשגגה את דוחותיה באמצע יום המסחר, פיספסה בגדול את התחזיות בשוק וצללה בסיום בכ-8%. האנליסטים של ברקליס לא נבהלו והחליטו להעלות את מחיר היעד שלהם למניה ל-780 דולר לעומת 750 דולר ולעומת מחיר סגירה של 695 דולר בו סגרה ביום פירסום הדוחות, כך שמדובר בפרמיה של כ-12%. בברקליס ממשיכים להחזיק בהמלצת "" תוך המשך בחינה חיובית של הענף בו פועלת ענקית האינטרנט.

"הדוחות הכספיים ברבעון השלישי מאכזבים אך לא פוגעים בעתיד. אנו מאמינים שהתזוזה במחיר המניה יצרה הזדמנות קניה ואנו ממליצים לקנות את גוגל לקראת הרבעון הרביעי. אנו מאמינים כי החברה יכולה להנות מרוח גבית בתחום ה-eComerce ומההאטה בשימוש במחשבים האישיים ומעבר למכשירים קלים יותר", כדוגמאת הסמארטפונים והטאבלטים שרבים מהם מבוססים על מערכת ההפעלה של גוגל, האנדרואיד.

"ליבת הפעילות של גוגל ורמת המכפיל בו היא נסחרת ספגה מכה כתוצאה מרכישת נכסי מוטורולה שהובילו לירידה בהכנסות, ברווח השולי ובצמיחה, אך אנו מאמינים שלגוגל יש את המשמעת הפיננסית הדרושה לניהול הוצאותיה. בעקבות ההכרה בירידת ערך הנכסים של מוטורולה ברבעון השלישי אנו חושבים שיש כעת רוח גבית להצגת שיפור במרווחים של גוגל כבר בעתיד הקרוב".

בברקליס מדגישים כי מותג הסלולר של גוגל ממשיך לצמוח באופן משמעותי. ההכנסות של גוגל מתחום זה הגיעו לרמה של 8 מיליארד דולר, כולל גוגל פליי. אנו מעריכים כי הפרסום בסלולר אחראי לכ-6.5 מיליארד דולר, זינוק של 160% ביחס להכנסות מפרסום שנרשמו ברבעון השלישי אשתקד. מדי יום מופעלים עוד 1.3 מיליון מכשירים על ידי אנדרואיד ומספרם כבר עולה על חצי מיליארד.

באמצע יום המסחר בוול סטריט ביום ה' האחרון הציגה גוגל ירידה ברווח למניה לרמה של 6.53 דולר לעומת 8.33 דולר ברבעון המקביל אשתקד. האנליסטים ציפו לרווח מתואם (Non-GAAP) של 10.65 דולר לעומת 9.03 דולר למניה כפי שעלה מהדוחות. בשורת ההכנסות דווקא הציגה צמיחה לרמה של 11.33 מיליארד דולר לעומת 7.51 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2011, אך האנליסטים ציפו ל-11.86 מיליארד דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה