מחירי רצפה: העמלות על תעודות הסל של iShare נחתכות ל-0.07%

החל מהיום בשתיים מתעודות הסל המנייתיות הזולות ביותר של בלקרוק יגבו עמלות של 70 סנט לשנה בעבור כל 1,000 דולר שהושקע בהן
 | 
תעודות סל, צילום: Getty images Israel
מלחמת המחירים בשוק תעודות הסל הבינלאומי עולה מדרגה ומותיר את מנהלי קרנות הנאמנות המסורתיות הרחק מאחור מבחינת האטרקטיביות שלהן בכל הנוגע לעלויות. חטיבת ניהול תעודות הסל iShares של חברת ההשקעות בלקרוק מורידה החל מהיום את העמלות שהיא גובה מלקוחותיה ב-6 מתעודות הסל מנייתיות. בכך מצטרפת בלקרוק להפחתות העמלות שעליהן הודיעו לאחרונה מתחרותיה הקטנות יותר, ואנגארד, צ'ארס שוואב ואחרות.

החל מהיום בשתיים מתעודות הסל המנייתיות הזולות ביותר של בלקרוק יגבו עמלות בשיעור של 0.07% או 70 סנט לשנה בעבור כל 1,000 דולר שהושקע בהן. תעודת הסל הגדולה מביניהן המנהלת קרוב ל-32 מיליארד דולר, iShares Core S&P 500, גבתה לפני כן עמלה של 0.09%. בתעודת הסל השניה, iShares Core S&P Total U.S Stock Market , גבתה עמלה בשיעור של 0.2%.

העמלות החדשות שתגבה החברה בגין 4 תעודות הסל האחרות ינועו בין 0.08% על תעודות סל שמשקיעות בפורטפוליו מגוון של אג"חים ועד 0.18% לתעודות סל המשקיעות במניות הרשומות למסחר בבורסות בשווקים המתעוררים. בהנחה שהמהלך לא יגדיל את נכסי החברה, תוביל הפחתת העמלות לכך שהכנסותיה של בלקרורק צפויות לרדת ב-35-40 מיליון דולר.

בנוסף הודיעה בלקרוק כי iShares משיקה עוד 4 תעודות סל ומששדרגת חלק מתעודות הסל הקיימות שלה במטרה למשוך אל שוק תעודות הסל משקיעים לטווח ארוך, משקיעים שקונים על מנת להחזיק את תעודות הסל לזמן רב.

התחרות החריפה בין החברות המנהלות את שוק תעודות הסל העולמי הובילה לכך שהעמלה הנמוכה ביותר על מנייתית היא של חברת ואנגארד שהפחיתה את העמלה עד ל-0.04%. החברה הזו חתכה את העמלות על 40 מתוך 64 תעודות הסל שהיא מנהלת בשנה האחרונה.

iShares נחשבת לחברת ניהול תעודות הסל הגדולה ביותר בארה"ב עם נתח של 44% נכון לחודש אוגוסט. iShares יחד עם חברת State Street המנהלת את משפחת תעודות הסל הנקראות SPDR ויחד עם ואנגארד הנחשבת לחברה הצומחת ביותר מבין השלוש, מחזיקות בנתח של 84% משוק תעודות הסל בארה"ב.

שוק תעודות הסל כבר מזמן מושך משקיעים רבים ברחבי העולם והוא קרוב לרשום שנה שישית ברציפות בה משך הענף השקעות בהיקף של יותר 100 מיליארד דולר חדשים לאחר שב-9 החודשים הראשונים של השנה הסתכמו בהפקדות של 129 מיליארד דולר.

עם זאת, ענף קרנות הנאמנות עדיין גדול פי 10 מענף תעודות הסל. בעוד שבתעודות הסל מנוהלים נכסים בהיקף של כ-1.3 טריליון דולר, בקרנות הנאמנות מנוהלים נכסים בסך של כ-12.5 טריליון דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה