רומני מצמצם פערים בסקרים; ומה קורה במדינות המתלבטות?

על פי ממצאי סקר רחב שבדק את המצב יומיים לאחר העימות שנערך ביום רביעי האחרון, אובמה מוביל על רומני בשלושה אחוזים בלבד. בוויסקונסין, ההובלה של אובמה הצטמצמה משבעה אחוזים לשני אחוזים בלבד
 | 
ברק אובמה
המצב הסקרים לאחר העימות הראשון בין המועמד הרפובליקני לנשיאות, מיט רומני, והנשיא האמריקני, ברק אובמה, הולך ונהיה יותר צמוד. גם בסקרים הבודקים את רחבי ארה"ב וגם בסקרים הבודקים את המדינות שבהם אחוז המתלבטים הוא גבוה יותר.

על פי ממצאי סקר רחב שבוצע על ידי מכון "גלופ" ובדק את המצב יומיים לאחר העימות שנערך ביום רביעי האחרון, אובמה מוביל על רומני בשלושה אחוזים בלבד. סקר רחב אחר שנערך על ידי מכון "רסמוסן" הביא תוצאות הפוכות בהן רומני מוביל על אובמה בשני אחוזים.

סקר רחב שנערך על ידי רויטרס ו"אייפיאוס" מצא שאובמה מוביל על רומני בשני אחוזים בלבד. לשם ההשוואה, בסקר קודם הנשיא האמריקאי הוביל על יריבו בשישה אחוזים.

באשר למדינות המתלבטות, נערכו גם מספר סקרים. בפלורידה, סקר שנערך על ידי מכון "רסמוסן" מצא שרומני מוביל על יריבו בשני אחוזים. סקר אחר שנערך בפלורידה על ידי "אנחנו שואלים את אמריקה", מצא שהמועמד הרפובליקני מוביל על יריבו בשלושה אחוזים.

בורג'יניה, אותן החברות שסקרו את פלורידה מצאו שרומני נוטל את ההובלה גם שם. בעוד ש"רסמוסן" מצא שההובלה היא באחוז אחד, "אנחנו שואלים את אמריקה" מצא שהרפובליקני מוביל בשלושה אחוזים. בקולורדו בוצע מהפך משמעותי כאשר רומני עכשיו מוביל 49% לעומת 46%. בסקר שנערך לפני זה, אובמה הוביל על רומני 50% לעומת 46%.

בוויסקונסין, ההובלה של אובמה הצטמצמה משבעה אחוזים לשני אחוזים בלבד. הסיבה לצמצום המשמעותי היא ש-61% מהנשאלים חשבון שרומני הוא זה שניצח בעימות, בעוד ש-25% חשבו שאובמה הוא זה שיצא עם ידו על העליונה.

חשוב לציין שמרבית הסקרים אינם מודדים את השינוי שעלול היה להתרחש לאחר פרסום דו"ח התעסוקה שהביא איתו תוצאות מפתיעות. כידוע, הדו"ח הראה ששעור האבטלה במדינה ירד ל-7.8%, השיעור הנמוך מאז נכנס אובמה לבית הלבן בינואר 2009.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה