מיט רומני: "מצב האבטלה כפי שהשתקף בדו"ח התעסוקה גרוע יותר במציאות"

המועמד הרפובליקני מצטרף לתוקפי הנתונים של דו"ח התעסוקה: "אם היינו מחשבים את שיעור האבטלה האמיתי באופן שבו נהגנו לחשב אותו ביום שאובמה נכנס לתפקידו, המספרים שהוצגו היו שונים"
 |  (2)
מיט רומני, צילום: getty images Israel
המועמד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני, מצטרף לאלה המאמינים שנתוני דו"ח התעסוקה יותר מידי טובים מכדי להיות אמיתיים. במהלך נאום בעיר אפופקה שבמדינת פלורידה טען רומני שמצב האבטלה כפי שהשתקף בדו"ח הרבה יותר גרוע במציאות.

"אם היינו מחשבים את שיעור האבטלה האמיתי באופן שבו נהגנו לחשב אותו ביום שאובמה נכנס לתפקידו, המספרים שהוצגו היו שונים. חשוב להבין שאם האחוז באוכלוסיה היו היום כפי שהם היו בתקופה שאובמה נבחר, שעור האבטלה שלנו היה מעל ל-11%. זה דבר בלתי נסלח."

הנתון אליו מכוון רומני בדבריו הוא שיעור השתתפות בכוח העבודה, שעמד על 63.6% בחודש שעבר לעומת 65.7% בינואר 2009. הנתון המדובר לא מחושב יחד עם שעור האבטלה שמשוחרר על ידי הממשלה.

רומני הוסיף וטען שהסיבה לירידה כביכול בשעור האבטלה היא בעיקר עקב העובדה שאנשים שלא היו יכולים למצוא עבודה, התייאשו והפסיקו לחפש, ללא קשר למספר מקומות העבודה שנוצרו. חשוב לציין, שבניגוד לדבריו של רומני, הדו"ח כן מצביע על כך שאחוז גדול מהאוכלוסיה או מועסק או מחפש עבודה באופן תמידי.

התגובות לטענות על המניפולציה בנתוני התעסוקה לא אחרו להגיע. אתמול (ו'), אנשים השייכים לשתי המפלגות, הן המפלגה הרפובליקנית והן הדמוקרטית, שעבדו בעבר במערכת הכלכלית של ארה"ב, אמרו שהטענות מצד תומכיו של רומני לא הגיוניות.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לא יאומן
  עצוב 07/10/2012 11:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין גבול לפטטיות של הרפובליקנים. מנסים להאחז בכל שביב של תקווה. מקווה שיוכלו אותה בבחירות
  סגור
 • 1.
  שיעור ההשתתפות בכוח העבודה קטן בעולם המערבי
  כלכלן בכיר 07/10/2012 11:01
  הגב לתגובה זו
  2 1
  בכל העולם המערבי ובעיר באירופה ובארה"ב שיעור ההשתתפות בכוח העבודה קטן משתי סיבות : 1 הארכת תוכלת החיים . 2 קיטון בשיעור הילודה . משברים מאיצים את התהליך היות שהמבוגריםבני 50 ומעלה שנפלטים לא חוזרים לעבוד . אירופה וארה"ב חייבות שינוי במדיניות . חייבים לחזור ולהגן על תעשיות מסרותיות שנודדות לארצות מתפתחות , היות ורוב המבוגרים מועסקים בתעשיות אלו .
  סגור