מודי'ס: דירוג החוב של ארה"ב יפחת ל-Aa1 אם לא ירד יחס חוב/תוצר

סוכנות דירוג האשראי מבהירה כי "דיוני תקציב 2013 בקונגרס יקבעו את עתיד הדירוג של ארה"ב ואם יכשלו צפוי הדירוג לרדת בדרגה אחת". ארה"ב תגיע לתקרת החוב בסוף השנה
 | 
(צילום: Getty images Israel)
"דיוני תקציב 2013 בקונגרס יקבעו את עתיד הדירוג של ארה"ב" כך נכתב על ידי סוכנות דירוג האשראי מודי'ס אשר שוקלת להפחית את דירוג החוב של ארה"ב במדרגה אחת ל-Aa1 מרמת הדירוג המירבית, Aaa ותחזית דירוג שלילית. הדברים נכתבו במסגרת עדכון תחזית הדירוג לחוב של ממשלת ארה"ב.

סוכנות הדירוג הבהירה כי הורדת הדירוג תתרחש במקרה שהמפלגות בארה"ב לא יצליחו להגיע להבנות ביניהן והממשל לא יצמצם את יחס החוב תוצר. יחס החוב לתוצר של ארה"ב עלה במהלך שנת 2012 אל מעל ל-100% ובאוגוסט עלה לשיא של כ-102%. נציין כי יחס החוב תוצר של ארה"ב עלה בהתמדה מאז פרץ המשבר הפיננסי, כאשר בינואר 2009 עמד יחס זה על כ-76%. כך שמה שמודי'ס הבהירה שהיא רוצה לראות זה שינוי במגמת העלייה.

"אם המו"מ יוביל למדיניות שתוביל ליציבות ולאחר מכן לירידה ביחס החוב לתוצר בטווח הזמן הבינוני, הדירוג ככל הניראה יאושרר ותחזית הדירוג תשוב להיות יציבה. אולם אם המו"מ יכשל ולא יובל למדיניות שכזו, מודי'ס צפויה להוריד את הדירוג, כניראה ל-Aa1" נכתב בעדכון התחזית של מודי'ס שהבהירה כי התחזית השלילית תישאר כזו עד שיתבהרו התוצאות של המו"מ בין הצדדים.

תחזית הדירוג מניחה גם שבארה"ב יתקיים הליך מסודר מבחינה סטטוטורית להגדלת תקרת החוב. ככל הנראה ארה"ב תגיע לתקרת החוב בסוף השנה ויכולתה של הממשלה להסכים על האינטרסים השונים וההוצאות השונות מהמקורות הקיימים ימוצה במהלך החודשים שלאחר שארה"ב תגיע לתקרת החוב.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה