ארצות הברית הוסיפה רק 96 אלף משרות באוגוסט; שעור האבטלה ירד

שעור האבטלה ירד מ-8.3% ל-8.1%. הכלכלן נוריאל רוביני: "הנתון יוביל ל-QE3". רונן מנחם מבנק מזרחי טפחות: "הנתונים אכזבו בגלל שההערכות המוקדמות היו גבוהות בהרבה"
 | 
נתון תעסוקה מעורב
יו"ר הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, דיבר אתמול (ה') על תוכנית התערבות בכלכלת גוש האירו שתכלול רכישת מספר לא מוגבל של אג"חים מהמדינות הבעיתיות. בהתאם, עיני המשקיעים הופנו לנתוני התעסוקה שפורסמו לפני זמן קצר בארצות הברית שעלולים להשפיע על החלטת הפד' לבצע תוכנית חילוץ משלו.

הנתון עצמו היה בעל מגמה מעורבת. האנליסטים חזו תוספת של 125 אלף משרות למשק האמריקני במהלך חודש אוגוסט, אבל בפועל נוספו 96 אלף משרות בלבד. נזכיר כי בחודש שעבר נוספו 163 אלף משרות, הרבה מעל התחזיות.

באשר לשיעור האבטלה, האנליסטים חזו שישאר ללא שינוי לעומת חודש יולי ויעמוד על 8.3%, אבל בפועל נרשמה ירידה קלה בשיעור האבטלה ל-8.1%. חשוב לציין שהנתון נלקח מתוך כלל כוח העבודה הקיים באוכלוסיה.

למרות השיפור הקל בשיעור האבטלה, הנתון עדיין עלול להוביל בסופו של דבר ל-QE3, עקב התוספת המועטה בספר המשרות. מוקדם יותר היום, הכלכלן נוריאל רוביני התייחס לנושא בראיון שערך עם CNBC: "תוספת חלשה של מספר משרות תוביל בסופו של דבר ל-QE3. גם אם שעור האבטלה יהיה סביר, הכלכלה עדיין במצב חלש מכדי לא לבצע מהלך שכזה".


רונן מנחם,מנהל היחידה לאסטרטגיה והשקעות בבנק מזרחי טפחות אמר בתגובה לנתונים: "הנתונים אכזבו בגלל שההערכות המוקדמות היו גבוהות בהרבה, אך גם משום שאתמול הראה סקר ADP תוספת בת 200,000 מקומות עבודה במגזר הפרטי הלא חקלאי בחודש שעבר, 33% יותר מהתחזיות. במאמר מוסגר, הדבר מצביע על התרופפות הקשר בין שני המדדים ועתה יהיה קשה יותר להעריך לאן פני שוק העבודה בארה"ב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה