ועדת הקונגרס: ארה"ב תסיים את השנה עם גרעון תקציבי של 1.1 טריליון דולר

שיעור החוב הלאומי של ארה"ב מהתמ"ג עלה לשיא מאז 1950. עוד נקודה לדאגה: אם בוושינגטון לא ישכילו לטפל ב'צוק הפיסקלי', השנה הבאה תסתכם בהתכווצות המשק
 |  (1)
ברק אובמה
נתוני מאקרו שפורסמו לאחרונה בארה"ב הצביעו על שיפור מסוים בסנטימנט הכלכלי של המשק האמריקני ואפילו נתון נדל"ן שפורסם היום העיד על מגמת שיפור בסקטור שנפגע יותר מכולם מהמשבר הכלכלי. למרות אלו, יתכן והמשבר הבא יצא דווקא מהממשל האמריקני בעצמו.

ועדה בלתי תלויה של שמספקת נתונים כלכלים לקונגרס, פרסמה היום דו"ח לפיו הגרעון התקציבי של הממשל ב-2012 עשוי לעמוד על 1.1 טריליון דולר, סכום עצום אך מעט יותר נמוך מהתחזיות.

הניתוח הכלכלי החצי שנתי שעורכים בועדה עבור הקונגרס מעלה שהגרעון השנה יהיה נמוך יותר מהגרעון בשנה שעברה שעמד על 1.3 טריליון דולר, בעיקר הודות להכנסות ממיסים שגדלו ב-6% בעוד שההוצאות קטנו ב-1%.

תהיה זו השנה הרביעית שארה"ב תסיים עם גרעון של מעל לטריליון דולר. החוב של הממשל צפוי לעמוד על בשיערו שלכ-73% מהתמ"ג השנתי הלאומי, הרמה הגבוהה ביותר מאז 1950 וכפולה מהרמה שלפני 5 שנים, לפני המשבר והמיתון האחרון.

הנקודה המהותית בדו"ח, אומרים הכלכלנים של הממשל כי ארה"ב תמצא את עצמה בחזרה במיתון אם הקונגרס לא ישכיל לפעול בזמן לקראת ה'צוק הפיסקלי'. אם בוושינגטון לא יתעשתו בזמן והטבות המס והתעסוקה יפוגו, צופים בועדה שהמשק יתכווץ ב-0.5% ב-2013., התחזית הקודמת של הועדה צפתה צמיחה של 0.5%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כשהמדפסת עובדת לכולם טוב מה הבעיה ?
  בנקאי 22/08/2012 19:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המדפסת עובדת , אין אינפלציה , הכל סבבה למה לקלקל ??
  סגור