תוצאות שיא לדלק US ברבעון השני: הרווח זינק 30% ל-69 מ' ד'

תוצאות הרבעון השני הושפעו לטובה מהעלייה במרווח הזיקוק באזור מפרץ מקסיקו. התפוקה הכוללת של בתי הזיקוק בחודש יולי עלתה למעל 137 אלפי חביות ביום
 | 
עוזי ימין
חברת דלק US (סימול: DK) מקבוצת דלק שבשליטת איש העסקים יצחק תשובה, פירסמה את התוצאות הכספיות לרבעון השני הטובות ביותר בתולדתיה, כאשר כל מגזרי הפעילות שלה הציגו שיפור לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הנקי המתואם זינק ברבעון השני ב-30% ל-69 מיליון דולר או 1.17 דולר למניה. הכנסות החברה ברבעון השני עלו ב-15.4% והסתכם ב-2.134 מיליארד דולר לעומת 1.848 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. יתרת המזומנים של החברה בתום הרבעון השני הסתכמה בסכום שיא של 321.1 מיליון דולר וההון העצמי גדל בכ-100 מיליון דולר בחצי השנה האחרונה והסתכם בכ-757 מיליון דולר.

מניית החברה נסחרה אמש בבורסת ניו יורק במחיר של 21.78 דולר, רמת שיא של 5 השנים האחרונות המשקפת לחברה שווי של 1.27 מיליארד דולר.

החוב הכולל של דלק US עמד בסוף הרבעון על 422.8 מיליון דולר, זאת לאחר שבמהלך הרבעון השני, הצליחה החברה להקטין את החוב בניכוי מזומנים לכ-101.7 מיליון דולר, לעומת 310.9 מיליון דולר לפני שנה.

החברה המנוהלת על ידי עוזי ימין פועלת בתחום זיקוק והפצה של מוצרי נפט ובהפעלה של תחנות תדלוק ומרכזי נוחות ברחבי ארה"ב. בבעלות החברה שני בתי בית זיקוק בעלי קיבולת זיקוק כוללת בהיקף של כ- 140 אלפי חביות ליממה בדרום ארה"ב, חמישה טרמינלים למכירת דלקים וכ- 374 תחנות תדלוק ומרכזי נוחות המופעלים תחת מותגים שונים

עוזי ימין, נשיא ומנכ"ל Delek US ציין: "במהלך הרבעון דלק US המשיכה להשיג תוצאות מצוינות, כאשר שלושת מגזרי הפעילות של החברה הציגו שיפור ברווחיות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. רווחיות מגזר הזיקוק הושפעה לטובה מקרבתם של בתי הזיקוק של החברה להיצע הולך וגדל של נפט גולמי שמקורו במערב טקסס (WTI). בנוסף, במהלך הרבעון ביצענו מהלכים אסטרטגיים אשר מאפשרים אספקה של עד- 15 אלפי חביות ליום של נפט גולמי באמצעות רכבות לבית הזיקוק באל דוראדו ממקורות רבים ברחבי צפון אמריקה, לרבות קנדה. צעדים אלו אפשרו לנו להגדיל את התפוקה הכוללת של בתי הזיקוק בחודש יולי למעל 137 אלפי חביות ביום.

תוצאות הרבעון השני הושפעו לטובה מהעלייה במרווח הזיקוק באזור מפרץ מקסיקו (5-3-2Gulf Cost ), אשר עמד בממוצע על כ- 25.42 דולר לחבית, זאת בהשוואה לממוצע של כ-23.14 דולר לחבית במהלך התקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, סביבת מחירי נפט גולמי נמוכה ומחירי אספלט גבוהים תרמו אף הם לביצועי החברה במהלך רבעון זה.

ימין סיכם, " אנו אופטימים ביכולותינו להציף ערך לבעלי מניות החברה בעתיד הקרוב. במהלך הרבעון הכרזנו על מיוחד, השלישי במספר במהלך 14 החודשים האחרונים, הגשנו לרשות לניירות ערך בארה"ב (1-S) להנפקת ראשונית לציבור של יחידות השתתפות של דלק לוגיסטיקה ובחודש יולי השלמנו שני פרויקטיים אשר צפויים להגדיל את רווחיות בתי הזיקוק החל מהרבעון השלישי השנה."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה