מיט רומני: תוכנית הרחבה כמותית QE3 לא תהיה טובה מהתוכנית הקודמת

מיט רומני התראיין לתוכנית "מול פני האומה" ברשת CBS ודיבר על המון נושאים שעל סדר היום בארה"ב,. הוא אומר כי הוא מוכן לפעול צבאית באירן ואמר כי תוכנית הזרמת נזילות היא אינה הדבר המתבקש כרגע מבחינתו
 | 
מתקדמים לבחירות בארה"ב
המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, מיט רומני, אמר היום (א') כי לנסיונות הפדרל ריזרב להמריץ את הכלכלה "לא היתה את ההשפעה הרצויה" וכי סיבוב נוסף של הזרמת נזילות QE3 לא יביא תוצאות טובות יותר.

הסיבוב השני של ההקלה הכמותית, QE2, סדרת רכישות של אגרות חוב הייתה, לדבריו של רומני "לא הרסנית במיוחד, אך היא שמה את השאלה של ערכו העתידי של הדולר על השולחן, וכמו כן העלתה כמה סוגיות אינפלציוניות", והוסיף כי "QE3 תעשה את אותו הדבר".

גם לגבי אירופה הגיב רומני ואמר כי "אירופה מסוגלת להתמודד עם המשבר הבנקאי אם הם יבחרו לעשות כן. ארה"ב לא הולכת לשלוח צ'קים לאירופה. אנחנו לא הולכים לחלץ את הבנקים האירופאים, אנחנו צריכים להתמקד בכלכלה שלנו על מנת לתמוך בה".

רומני דיבר בין היתר על המצב באירן: "אם אהיה נשיא, יהיה ברור לאירנים שאני מוכן לנקוט פעולה צבאית אם יהיה צורך למנוע מהם להוות איום גרעיני על העולם". רומני בטוח בכוחו של מושב הנשיאות האמריקני והוסיף כי "אני לא חושב שכנשיא אזדקק לאישור של הקונגרס לפעול צבאית. לנשיא יש הכוח הזה עכשיו. בסנאט כתבו מכתב לנשיא שהכלה של איראן גרעינית אינה אופציה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה