שאלון בזק: כמה משרות נוצרו בחודש ממוצע בימי הנשיא בוש?

המועמד הרפובליקני, מיט רומני, ביקר את אובמה ואמר כי יש לייצר 500 אלף מקומות עבודה מדי חודש. שאלת בונוס: בכמה מחודשי שלטונו של בוש הבן נוצרו 500 אלף משרות?
 |  (3)
גורג בוש
לאחר דוח התעסוקה החלש שפורסם ביום ו' האחרון בארה"ב, המועמד הרפובליקני בארה"ב, מיט רומני העביר ביקורת חריפה על הנשיא אובמה על כך שממשלו לא מצליח לייצר יותר מקומות עבודה ואמר כי יש לייצר בארה"ב 500 אלף מקומות עבודה מדי חודש, בעודו מתרפק על ימי ממשלו של ג'ורג' בוש ומבטיח להשיבם.

נציין כי בניטרול שנת הנשיאות הראשונה של אובמה, בה היתה ארה"ב נתונה במיתון, נוצרו בממוצע מדי חודש 131 אלף מקומות עבודה חדשים בארה"ב. ללא הניטרול של אותה שנה צונח המספר לאובדן של 35 אלף מקומות עבודה.

על רקע זה החליט עורך ביזנס אינסיידר, הנרי בלודג'ט, לערוך מבחן מהיר בו שאל את קוראים - האם אתה יודע כמה מקומות עבודה חדשים נוצרו בארה"ב מדי חודש בימי ממשלו של הנשיא ג'ורג' בוש?

התשובה נחלקת גם במקרה זה לשתי תקופות. הראשונה כוללת רק את מספר המשרות שנוצרו ב-7 השנים הראשונות של ממשל בוש, לפני השנה הקטסטרופלית שהפילה את הכלכלה האמריקנית מהצוק. התקופה השניה שבוחנת את ממוצע יצירת מקומות העבודה בכל 8 שנות שלטון בוש הבן.

ושאלת הבונוס היא בכמה מתוך 96 החודשים בהם משל בוש כנשיא ארה"ב נוצרו יותר מ-500 אלף משרות?

אחרי שניסיתם לנחש אתם מוזמנים לראות את התשובות המפתיעות: המספר הממוצע של משרות חדשות שנוצרו מדי חודש בארה"ב בימי ממשל בוש מסתכם ב-20 אלף משרות. גם בניטרול השנה הקשה של המשבר הסתכם מהמספר המוצע של מקומות הבודה שהתווספו מדי חודש ב-65 אלף.

התשובה לשאלת הבונוס היא - אפס. אף לא בחודש אחד בימי שלטונו של הנשיא בוש לא נוצרו יותר מ-500 אלף מקומות עבודה בארה"ב, למען האמת לא היה אף חודשבו נוצרו אפילו 400 אלף מקומות עבודה.תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מס 1 והאנטלגנציה האבודה.
  אזרח. 06/05/2012 21:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מקווה מס 1 שאתה קורא את מס 2 ומנסה להחכים.
  סגור
 • 2.
  מה החוכמה
  אמריקאי 06/05/2012 16:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בוש היה אחד הנשיאים הגרועים ביותר בתולדות ארה" ב. קיבל מדינה במצב טוב מקלינטון ומסר מדינה במצב מזעזע לאובמה, כשבדרך הוא גנב את הבחירות בעזרת אחיו הנוכל ג' ב, מושל מדינת פלורידה. משפחת בוש היא התרמית הגדולה ביותר בתולדות אמריקה.
  סגור
 • 1.
  כתבה מטומטמת
  שי 06/05/2012 16:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למי אכפת כמה משרות נוצרו שהיו 5% אבטלה? מה שמשנה זה כמה נוצרות כשיש 8% אבטלה.אצל בוש לא היו 500,000 איש למצוא להם עבודה. באמת כתבה מטומטמת
  סגור