: המשק האמריקני הוסיף 115 אלף משרות בלבד, שיעור האבטלה הפתיע לטובה

דוח התעסוקה איכזב לאחר שהציג תוצאות נמוכות בהרבה מהתחזיות לתוספת המשרות, "הסתכלו על התמונה המלאה - מאוגוסט ירד שיעור האבטלה ב-1%, יותר אנשים מצאו עבודה" הגיבו בבית הלבן
 | 
(קרדיט: Getty Images Israel)
דוח התעסוקה לחודש אפריל פורסם היום (ו') והציג הוספת משרות של 115,000 ושיעור אבטלה של 8.1%. מדובר בנתון מעורב ומאכזב בעיקר לעומת התחזיות שציפו להוספה של 165 אלף משרות ושיעור אבטלה של 8.2%. הסקטור הפרטי הוסיף באפריל 130 אלף משרות לעומת 166 אלף בחודש הקודם.

"מספר משרות גבוה מ-200 אלף היה מתדלק את המגמה לזמנים טובים שעומדים לבוא בעוד מספר נמוך מ-180 אלף אומר שהמגמה השלילית הנוכחית רק מחריפה", אמר סטן ג'קובסון, כלכלן ראשי בסקסו בנק.

הנתון של חודש מרץ תוקן כלפי מעלה, מרמה של 120 אלף משרות לרמה של 154 אלף משרות. גם הנתון של חודש פברואר עודכן מעלה והציג הוספה של 259 אלף לעומת הנתון הקודם שעמד על 240 אלף משרות.

המגמה המדאיגה שמתסמנת מנתון התעסוקה הזה היא האצה בירידת המשרות במגזר הציבורי. המשמעות של הוספת משרות נמוכה מהצפוי היא שפחות אנשים ישלמו מיסים, לממשלה יהיה פחות כסף לממן הוספת משרות נוספת וייתכן שתאלץ אף לקצץ הרבה משרות נוספות לאור יעדי התקציב שלה ל-2012.

התגובה הראשונה מהבית הלבן הייתה של אלן קרוגר, כלכלן בכיר בצוות בחינת התעסוקה, שאמר כי "אלו מספרים וולטיליים, יש לזכור שהנתונים האלו הם רק הערכה ראשונית". קרוגר הוסיף כי לדעתו יש להסתכל על המספרים של התקופה האחרונה ולא של הדוח האחרון, ואמר כי "מאז אוגוסט ראינו את שיעור האבטלה יורד באחוז שלם, אנו יכולים להבין מזה בצורה חד משמעית שיותר אנשים מצאו עבודה".

בסיכום ארבעת החודשים הראשונים לשנה הנוכחית סך הוספת המשרות למעשה עקפה את התחזיות החודשיות ב-66 אלף משרות, בתמיכת חודשי ינואר ופברואר אשר הציג תוספת מצרפית של כ-500 אלף משרו
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה